adplus-dvertising

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na tepki! ‘Bir kez daha yaş tahtaya basmıştır’

Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta ziyaret ettiği Uludere için ‘Roboski’ ifadesini kullanmasına tepki gösteren Devlet Bahçeli, ‘Roboski” diyerek bir yerleşim yeri olmamasına karşın, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir defa daha yaş tahtaya basmıştır’ ifadesini kullandı.
Takip et
Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na tepki! ‘Bir kez daha yaş tahtaya basmıştır’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şırnak’ın Uludere ilçesine ziyaret etmesini ve Uludere’ye Roboski demesini eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun provokatörlük yaptığını öne süren Devlet Bahçeli, “Kılıçdaroğlu özellikle şunu bilmelidir ki Türkiye’de ‘Roboski’ diyerek bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye’de ‘Roboski’ diyerek bir yer yoktur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şırnak’ta bulunan Uludere ilçesine ‘Roboski’ demesini eleştiren MHP lideri Bahçeli, “CHP Genel Başkanı’nın aleni bir biçimde devlete saldırması, çürüdüğünü pervasızca iddia etmesi, bununla da yetinmeyip Erzurum ziyaretinden hemen sonra koşa koşa Şırnak Uludere’yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür. Üstelik Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘Roboski’ diyerek bir yerleşim yeri olmamasına karşın, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir defa daha yaş tahtaya basmıştır. Şırnak’ın Uludere ilçesinin Ortasu köyünde 28 Aralık 2011 tarihinde meydana gelen müessif hadisenin üstünden geçen 11 sene sonra helalleşme maskesi altında bölücü tezlere destek vermek, terör örgütünün değirmenine su taşımak aymazlık ve tabansızlıktır. Kılıçdaroğlu özellikle şunu bilmelidir ki Türkiye’de ‘Roboski’ diyerek bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Roboski tanımlaması, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastetmek, taş koymak, pusu kurmak, ateş açmak, bölücülüğe hizmet etmektir” ifadelerini kullandı.

“Uludere’den Roboski, Türkiye’den de Kürdistan çıkarmayı düşleyen kim olursa olsun akıbeti felakettir”

Kılıçdaroğlu’nun Kürtleri istismar ettiğini belirten Bahçeli, “Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar art niyetli, heveslerini kaşımayı helalleşme ismiyle tevil edecek kadar da izansız ve kalpsizdir. Uludere’den Roboski, Türkiye’den de Kürdistan çıkarmayı düşleyen kim olursa olsun akıbeti felakettir, bu çerçevede yanlış hesap yüklü bir maliyetle Türk milletinin kutlu iradesine çarpıp bölücü ittifakın tepesine binecektir” ifadelerine yer verdi.

“Maalesef zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir”

Millet İttifakı’nın ‘sözde Kürt problemini’ devamlı ısıtarak gündeme taşıdığını öne süren Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin her başarısı, her milli kazancı, yüreklerimizi sevince boğan her atılımı CHP başta olmak üzere, zillet ittifakının öbür ortaklarında derin ve tedavisi olanaksız hayal kırıklıklarına neden olmaktadır. Çünkü söz konusu ittifak partileri kimliğini kaybetmenin yanında, ülkemizin gerçeklerinden hepsiyle kopmuşlardır. Son tahlilde zillet ittifakı Türkiye’nin yabanı ve yabancısı bir çıkar ortaklığı hüviyetine bürünmüştür. Bu ittifakın kendine bile devası olmayan marjinal bir partisinin sözde Kürt problemini gündeme getirip Cumhur İttifakı’na akıldanelik yaparak mesaj vermeye çalışması beyhude bir rezaletin, sipariş bir hıyanetin dile getirilmesinden başka bir şey değildir. Türkiye düşmanlarına acentelik yapan, milli birlik ve dayanışma ruhuna zehir saçan iflah olmaz münafıkların sözde Kürt problemini ısıtıp ısıtıp ana gündem konusu yapma iştahları kiralık siyasetlerinin, sömürgeleşmiş zihniyetlerinin, mandacı şahsiyetlerinin ibretlik bir sonucudur. Bu teslimiyetçi ve tezvirat ehli ikiyüzlü devşirmelere milletimizin kulak vermesi, dikkate alması, ciddiyete müstahak görmesi muhal bir hayaldir. Maalesef zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir. Bunun yanında FETÖ de ahtapot gibi bu ittifakı sarmış, uyuşturmuş, akıl ve siyasetine ambargo koymuştur. Artık hiçbir şey gizli saklı değildir” şeklinde konuştu.

“FETÖ’yü siyasallaştırmak için zillet ittifakı aynı zamanda kuluçka işlevi görmektedir”

FETÖ’nün Millet İttifakı içerisinde yuvalandığını öne süren Bahçeli, “PKK’nın senelerdir siyasallaşma arayışlarına refakat eden HDP’nin hala ve henüz siyaset ve demokrasi yaşamından çıkarılamaması büyük bir risk ve tehlike olarak karşımızda duruyorken, FETÖ’nün zillet ittifakında siyasal taban tutma çabaları da bir öbür vahim gelişme halinde belirginlik kazanmış vaziyettedir. Görülen ve görücüye çıkarılan yakıcı gerçek şudur ki, FETÖ’yü siyasallaştırmak için zillet ittifakı aynı zamanda kuluçka, aynı zamanda kundak işlevi görmektedir. Ve tüm amiller, tüm ameller buna işaret etmektedir. Terör örgütü olan Gülen hareketi, zillet ittifakını taşıyıcı beden olarak kullanırken, buna karşılık hiçbir itiraz yahut aykırı ses bugüne kadar duyulmuş değildir. Herkes dürüst bir biçimde siyaset muhasebesini yapmak zorundadır. CHP ve öbür vagon partileri eğer FETÖ’yü siyasallaştırma hususunda gizil ve gizli bir hedefin takipçisi ise bunu milletimizin karşısına çıkıp anlatacak yürekli tavrı gösterebilmeli ve kararı da Türk milletine bırakmalıdırlar” ifadelerine yer verdi.

“Bizim nazarımızda PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur”

FETÖ’nün de PKK’nın da terör örgütü olduğunun altını çizen Bahçeli, “Bizim nazarımızda PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur. PKK’nın yörüngesine sabitlenen zillet partilerinin FETÖ’nün siyasette açık seçik temsil noktasına gönüllü olmaları malumun ilanı, bilinenin ibrazı biçiminde okunacak, bu şekilde de yorumlanacaktır. Hiç kimse minderden kaçmamalı, kaçak güreşmemelidir. Siyasi namus gereğince herkes tercihini yapmalı, nerede durduklarını, kimlerle yanak yanağa verdiklerini, nasıl bir emel ve hedef beraberliği içinde yer aldıklarını açıklamalıdır” açıklamasında bulundu.

“Biden muhalefeti PKK’yla FETÖ’nün oksijen çadırıdır, soğuk hava deposudur”

Amerika Birleşik Devletleri’nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e sahip çıktığına dikkati çeken Bahçeli, “Türkiye’nin aleyhine konuşlanan Biden muhalefeti PKK’yla FETÖ’nün oksijen çadırıdır, soğuk hava deposudur, siyasi sığınağıdır. 2023 senesine yaklaştığımız şu günlerde kartlar açık oynanmalı, aziz milletimiz şeytani hesaplarla rahmani haysiyeti tefrik ve teşhis eden basiretiyle karanlık senaryoları yırtıp atmalıdır. Madem Biden’ın muhalefeti vızır vızır faaliyet halindedir, o halde FETÖ’nün siyasallaşmasına sözde demokrasi, insan hakları ve özgürlükler ismine ABD’nin ortam açması, destek çıkması, fırsat sunması tutarlılık olarak değerlendirilecektir. ABD’nin siyasal sistemine tıpkı Demokratlar ve Cumhuriyetçiler gibi Gülen hareketinin de partileşerek girmesinde fayda vardır. Terörist başı Gülen’i Türkiye’ye iadeye yanaşmayan ABD yönetimi, Washington ile Pensilvanya arasında casusluk ve istihbarat köprüsü değil, siyasi bağlantı kuracak tavrı gösterebilmelidir. Şayet arzu ediliyorsa, Gülen hareketine kurdurulacak muhtemel parti ABD siyaseti ve zillet ittifakıyla eş zamanlı diyalog kanallarını da netleştirecek, 15 Temmuz’un planlayıcıları ve uygulayıcıları gecikmeyle de olsa aynı çatının sütunları halinde buluşacaklardır. Türk milleti zemzem diye zehir servisi yapanları tanımaktadır. Türkiye düşmanlığının ulaştığı mesafe de ortadadır. 2023 senesi bu düşmanlığın sökülüp atılacağı muazzam bir milat olacaktır. Cumhur İttifakı bu kutlu hedefe ulaşmaya hazırlıklıdır, kararlıdır, yeminlidir. FETÖ’yü ve PKK’yı artan dozlarla siyasal alana çekmek için kapalı devre iş tutanları, bu uğurda faaliyet içinde olanları Türk milleti kesinlikle affetmeyecek, bunları gelmeden tarihin çöplüğüne fırlatıp atacaktır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.