Bahçeli’den İYİ Parti’ye “Gelin Birleşelim” Çağrısı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından ilginç bir çağrıya imza atarak "İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır" ifadelerini kullandı.
Bahçeli’den İYİ Parti’ye “Gelin Birleşelim” Çağrısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dönemlerde gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme, gerekse sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken MHP Lideri Devlet Bahçeli’den sürpriz bir çağrı geldi. Bahçeli, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İYİ Parti’ye çağrıda bulunarak “Bütünleşelim, birleşelim” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen sürpriz görüşme, sönük giden siyaset arenasında bir anda havayı değiştirdi. İki liderin görüşmesinin içeriğiyle ilgili farklı iddialar ortaya atılırken Bahçeli, sosyal medya hesabından sürpriz bir çağrıda bulundu. Yerel seçim sürecinde “Zillet” olarak adlandırdığı İYİ Parti’ye çağrıda bulunan Bahçeli, “3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK”

Açıklamasının devamında İYİ Parti ve MHP’nin birleşmesinin Türkiye’nin gücüne güç katacağına vurgu yapan Bahçeli, şöyle devam etti: “Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

“HER NE YAŞANDIYSA GERİDE KALMIŞ”

Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.”

AKŞENER’DEN JET CEVAP

Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı etiketlediği paylaşımında Bahçeli’nin çağrısını alıntılayarak, “Sn. @RTErdogan, yine ne dedin bu arkadaşa?” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.