Bahçeli’den Diyarbakır Eylemi Açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin genel merkezinde bugün düzenlenen MYK-MDK toplantısı sonrasında yazılı açıklama yaptı ve HDP Diyarbakır İl Binası önünde eylem yapan ailelere de değindi.

Yazılı olarak yaptığı açıklamada Bahçeli “Anaların yürek sızısıyla şehit cenazelerinden yükselen hıçkırıkların birbirine karışmasına ilgisiz ve duyarsız kalan CHP’sinden İP’sine, sanatçısında sözde aydınına kadar herkes dökülen kanlardan birinci derece sorumludur.” dedi.

Açıklamasında, ailelerin yüksek mücadele sonucu cesaretlendiğini belirten Bahçeli, “Kandil’e terörist sevk zincirinin bir halkası olan terör kuryesi HDP’den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişmedir.” ifadesine yer verdi.

“SESSİZ KALANLAR SORUMLUDUR”

Bu konu için çözümün devlet olarak gösterenlerin, HDP’yi arkalayanların, PKK ile aynı çizgiye düştüğünü ifade eden Bahçeli, “Kayyum kararına karşı çıkmayı demokrasiyle maskeleyenlerin ipliği pazara çıkmış, kirli hedefleri deşifre edilmiştir. Bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı