adplus-dvertising

Bahçeli, temel ihtiyaç ürünü satanlardan indirim yapmalarını istedi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, firmalara seslenerek, temel ihtiyaç ürünlerinde yüzde 2-5 aralığında indirim yapılması çağrısında bulundu.
Takip et
Bahçeli, temel ihtiyaç ürünü satanlardan indirim yapmalarını istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’de MHP’nin haftalık grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli’nin açıklamaları:

“Anadolu’yu karış karış gezmemiz tesadüf olarak değerlendirilmemelidir. Geçen hafta sonu yaptığımız çalışmalarla 70 ilimizi ziyaret etmiş olduk, elbette bunu yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki hafta sonu kalan illerimizi samimiyetle kucaklayacağız.

Biz de gidiyor gitmekte olan diyeceğiz. Bölücülük ittifakına, zillet ittifakına aziz Türk milleti aldanmayacak, kesinlikle da itibar etmeyecektir. Cumhurun kaderi Cumhuriyet’in kaderidir. Cumhur İttifakı, Türkiye’yi kem gözlerden, karanlık emellerden fedakarca koruyacak, geleceği inşa edecektir.

Geleceğin yol haritasını geçmişin tecrübeleri ile çizmekten başka seçeneğimiz yoktur. Ne kadar geçmişe bakarsak, o kadar ileriyi görmemiz mümkündür. Türk milleti ortalama 200 senedir, ekonomik baskılara, diplomatik tehditlere maruz kalmıştır. Gene de daha huzurlu bir yaşam, daha istikrarlı bir ekonomi, daha kuvvetli devlet özlemi, milli yüreklerde kor gibi durarak alev alacağız zamanı beklemiştir.

“EKONOMİK ÇETELERİN AMAÇLARI İNSANIMIZIN MALUMUDUR”

Yaşadığımız ekonomik problemlerin can alıcı noktalarını doğru tefrik etmek zorundayız. Bu ülke hepimizindir. Türk milleti sahnelenen ekonomik oyunlarının benzerlerine mazisinden defalarca şahit olmuştur. Ekonomik çetelerin, sermaye gruplarının neyi amaçladıkları, neye ulaşmak istedikleri, vicdan sahibi her insanımızın esasen malumudur.

Çayımıza koyacak şekerimiz yoktu ama Çanakkale’de destanlar yazdık. Lambamıza koyacak gaz yağı bulamıyorduk, düşmanın hayallerini Türk süngüsü ile kırdık. Çünkü, yoksulluğu çekebilirdik ama esarete, köleliğe asla tahammül edemezdik. Yeri geldi silah bulamadık, mermi bulamadık. Kuru ekmekle öğün geçirdik, ne gam ne tasa. Türkiye’yi ölümü göstererek sıtmaya razı etmeye çalışanlara duyarsız olacağımız mı hesap ediliyor? Para yoksa buluruz, ordu yoksa kurarız, düşman çoksa mutlaka yeneriz.

Merkez Bankası rezervlerinin eridiği yalanına bel bağlayan zillet ittifakı, 128 milyar dolar sorusu soracağına, Türkiye karşısında ne aradıklarını, adamlıklarının nerede olduğunu açıklamak mecburiyetindedir. CHP yönetimi başta olmak üzere öbür ortaklarının bunu görmesi için milli duruş göstermeleri, Allah’tan korkan bir kalbe sahip olmaları gerekmektedir.

Ekonomi; rakam, oran, yüzde, matematikten çok daha öte bir alandır. Keynes’in dediği gibi, problem yeni fikirlerde değil, zihinlerimizin köşesine tutunmuş eski fikirlerdedir. Ekonomide yeni bir hikayeye, milli değerlerimizle temerküz etmiş yeni bir zihniyet devrimine ertelenemez bir ihtiyaç vardır. Hem büyümeyi hem gelişmeyi hem de kalkınmayı temin etmek zorundayız. Türkiye ekonomisinin yapısal zaafları vardır fakat hiçbiri çözümsüz görülmemelidir. İstikrar Allah’ın izni ile sağlanacaktır. Ekonomideki problemleri siyasal ve toplumsal krize tahvil etmek isteyen odaklara milletimiz prim vermeyecektir. Milletimizi anlıyoruz ancak ekonomik dengelemenin günbegün yaşama geçtiğinin de görülmesini diliyorum.

İNDİRİM ÇAĞRISI

Temelsiz fiyata artışlarının frenlenmesi, yaşam pahalılığının önlenmesi hususunda herkesin yapacağı fedakarlıklar vardır. Şirketimizin, şirketlerimizin, kurumlarımızın temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2-5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır. Bizim temennimiz herkesin elini taşın altına koymasıdır.

BABACAN’A “KAYYUM” TEPKİSİ

Uzun seneler bakanlık koltuğunda oturan bir çıkarcı, bizim kayyum gibi iktidarın başında durduğumuzu, krizlerin ortağı olduğumuzu ifade etmiş. Bu devşirme siyasetçinin kimlere taşeronluk yaptığını bilen biliyor. Biz kayyum değiliz, MHP’yiz. Unutmayın ki bir kez satan, her zaman satar. Bu tipler esasında bizim muhatabımız değildir. Kayyumu falan geç, partine doldurduğun askeri ve siyasi casuslarla beraber geçmişte yönettiğin bakanlıkları hangi örgütlere peşkeş çektiğini adamsan açıkla.

“ZİLLET İTTİFAKINI UYARIYORUM, SOKAKLARDA MEDET ARAMAYIN”

CHP’nin günlük polemiklerle, yalan siyasetle ülkemize vereceği ne vardır? Terörist Demirtaş 24 Kasım sabahı miting yapın diyor, akşamına Kılıçdaroğlu “haydi meydan” diye çağrıya sadakat gösteriyor. PKK’nın terör elebaşları öz yönetim koşuluyla helalleşmeye hazır olduklarını açıklıyor, peki, CHP Genel Başkanı buna ne diyor? Gayri milli arıyorsa çevresine baksın. Kılıçdaroğlu, şahsıma seslenerek, yüreğinde bir damla millet sevgisi varsa, erken seçimin kapısını açsın demiş. Benim millet ve vatan sevgimin fitresini versem, sana ve sülalene 100 senedir yeter. Erken seçim, haydi seçim, hemen seçim yoktur. Buna alışman tavsiyemdir. Mersin’de miting yapacağına, ilk adımı Kandil’de atmanın önünde hiçbir mani görünmemektedir. Zillet ittifakını uyarıyorum, sokaklarda gelecek aramayın. Hesabını veremeyeceğiniz, bedeline katlanamayacağınız müptezelliklere tevessül etmeyin. Türkiye sokakta kurulmadı, size de inşallah bırakılmayacaktır. 2023 senesinin haziran ayını bekleyin, biraz daha dişinizi sıkın.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.