Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine cevap verdi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine ve partisine yönelik eleştirilerine cevap veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, bizim halı olduğumuzu söylemiş. O halde sıkıyorsa, yiyorsa, cesareti varsa gelsin de üzerimize bassın.” şeklinde konuştu.
Takip et
Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine cevap verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli‘ye yönelik olarak “Esnafı unuttu diyelim, bir gün Sayın Bahçeli’nin ‘bu çiftçilerin vaziyeti nedir’ diyerek bir soru sorduğunu duydunuz mu? Duyamazsınız. Onun için esnaf, çiftçi tamamı hikaye. Onun tek bir arzusu var, muhterem beyefendi orada kalacak, ben de altına halı olayım.” ifadelerini kullanmıştı.

“GELSİN DE ÜZERIMIZE BASSIN”

Sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine ve partisine yönelik eleştirilerine cevap veren MHP lideri Devlet Bahçeli, çok sert ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu tarafından yapılan “halı” yakıştırmasına cevap veren Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, bizim halı olduğumuzu söylemiş. O halde sıkıyorsa, yiyorsa, cesareti varsa gelsin de üzerimize bassın. Halı değiliz, ama haya sahibiyiz, vatan ve millet sevdalısıyız. Bu iftirayı atanların haysiyetlerinin kimler tarafından çiğnendiğini hem biz hem de millet biliyor” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin öbür açıklamaları ise şöyle:

“CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah’ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iyi güldürüyor! Kara mizahta ustalaştı, epey de mesafe kat etti. Kabak tadı verse bile, siyasi eğlenceye dönüşen grup toplantılarında kurusıkı atışın, yalan edebiyatının inceliklerini sahneliyor. Dün gene tutulmuş aklıyla, kararmış vicdanıyla haykıran gerçeklere, meydan okuyan hakikatlere sırtını döndü. Tek gündem konumuzun kendisi olduğunu dile getirdi. İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşurmuş, ağız var, dil var, ancak akıl ve ahlak derseniz işte o yok.

“FETÖ VE PKK İLE BAĞLARINI KESEREK İŞE BAŞLAMALIDIR”

Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Esasına bakarsınız mühim bir gelişmeyle, kritik bir itirafla karşı karşıyayız. Gerçi bu çıkışından memnuniyet duyduğumu da saklayamam. En azından altı okun içindeki milliyetçiliği hatırlamış! Madem gerçek milliyetçi olduğunu belirtiyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK’yla tüm bağlarını keserek işe başlamalıdır. Bu da yetmez, HDP’yle ittifakı bitirdiğini, zilletin batağından derhal çıkacağını duyurmalıdır.

“PARTİMİZE MENSUP DAHİ OLABİLİR”

Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi mensup olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir. Hatta açık çek veriyorum, 2023 Haziran ayında Tunceli’den milletvekili adayımız olmasında bile engel yoktur. Temizlensin, nedamet göstersin, buyursun gelsin. Bu vaadimiz ve vaki davetimiz Kılıçdaroğlu’nun milliyetçiliği kadar gerçekçidir! Zira bizim herkese kapımız açıktır, bizim yüreğimizde yenilenmiş ve yüklerinden kurtulmuş Kılıçdaroğlu’na bile yer vardır. Onu sevgiyle kucaklayacak, geçmişini unutturacak hoşgörümüz ortadadır.

“DURMADAN YIRTINIP KENDİLERİNİ PARALIYORLAR”

Bir öbür ele alınması gereken konu ise şudur: Kılıçdaroğlu, HDP’li işbirlikçileri ve İP’li yoldaşları sürekli Sonbaharda seçim olabileceğini konuşuyorlar. Yok diyoruz, anlamıyorlar. Seçim zamanında olacak diyoruz, zihni melekeleri tıkalı olduğundan algılayamıyorlar. Daha ilginci, televizyon ekranlarında sabit ama haftalık ücret mukabilinde yorum yapan bildik adlar, Kılıçdaroğlu’ndan aldıkları asparagas sufleleri cansiperane savunuyorlar, servis ediyorlar, nöbetleşe gündem işgaline soyunuyorlar. Ne söylesek nafile, hep aynı havadalar. Mesela, Necdet Saraç, Şaban Sevinç, Ali Haydar Fırat, Hakan Bayrakçı, Orhan Bursalı ve Sevilay Yılman’a varıncaya kadar farklı televizyon ekranlarda CHP’nin hem sözcülüğünü hem seçim kulisi yapan ücretli tetikçilere üzülüyorum, durmadan yırtınıp kendilerini paralıyorlar.

“TOPLUMSAL HUZURUNU HANÇERLEMEK İSTEYENLER HİZMETTİR”

Bunların karşısında beşlik simit gibi dizilen bazı basın mensubu ve eski siyasetçiler de evet haklısınız, ama diye söze başlayıp acayip gerdan kırıyorlar. Erken seçim siparişini okyanus ötesinden mi berisinden mi aldıkları muamma olsa da, kukla gibi oynatılıyorlar. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçiminin nasıl olacağı, bu konudaki gerek ve yeter koşulların nelerden teşekkül ettiği bu hacıyatmazlar tarafından ya bilinmiyor ya da bilinse de gerçeğin üstü örtülüyor. TBMM’de seçim kararının alınması için ihtiyaç duyulan çoğunluğa sahip olmadan, Cumhurbaşkanı’nın da bu konuda net tavrı bilinmesine karşın, sonbaharda seçim olabilir demek Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve toplumsal huzurunu hançerlemek isteyenlere hizmettir.

“HALI DEĞİLİZ AMA HAYA SAHİBİYİZ”

Peki, bunun neresi demokrasidir? Neresi özgürlüktür? Neresinde adamlık ve ahlak vardır? Televizyon sahipleri acaba, Kılıçdaroğlu’nun seçim spekülasyonun gündemde kalması için gizil ve gizemli bir destek mi vermektedir? Boş lafa, boş tantanaya, boşuna çabaya karnımız toktur. Kılıçdaroğlu, bizim halı olduğumuzu söylemiş. O halde sıkıyorsa, yiyorsa, cesareti varsa gelsin de üzerimize bassın. Halı değiliz, ama haya sahibiyiz, vatan ve millet sevdalısıyız. Bu iftirayı atanların haysiyetlerinin kimler tarafından çiğnendiğini hem biz hem de millet biliyor.

Süleyman Şah Türbesi konusunda bize laf eden Kılıçdaroğlu, eğer aramıza katılırsa, zincirlerinden kurtulup bize doğru akarsa, geçmişte neler söylediğimizi, nasıl bir duruş gösterdiğimizi tek tek, heceleye heceleye, okumayı yeni öğrenen çocuklara anlatır gibi öğreteceğim. Söz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.