adplus-dvertising

Bahçeli isim vermeden AK Partili Ünal’a tepki gösterdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında isim vermeden geçtiğimiz günlerde “Maalesef bir kültür devrimi olarak cumhuriyet bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünmemizi yok etmiştir” açıklamasında bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ı hedef aldı. Bahçeli, “Cumhuriyet’in Türk kültürüne, Türk diline, düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz bir yanlışın pençesindedir” dedi.
Takip et
Bahçeli isim vermeden AK Partili Ünal’a tepki gösterdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta, “Tarihteki en sert kültürel devrim Türkiye’de yaşanmıştır. Mesela Fransız Devrimi her şeyi yıkmıştır ama lügate yani dile dokunmamıştır. Yine en sert devrimlerden bir tanesi MAO’nun Çin’de yaptığı kültürel devrimdir ve o da dile dokunmamıştır. Ama maalesef bir kültür devrimi olarak cumhuriyet bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünmemizi yok etmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ İSİM VERMEDEN TEPKİ GÖSTERDİ

AK Partili Ünal’ın Cumhuriyetin kazanımlarıyla ilgili sözleri büyük tartışma yaratırken, bugün partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bu çıkışa değindi.

“ÖN YARGILARIN HÜKMÜYLE CUMHURİYET’İN ANLAŞILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Kürsüden isim vermeden AK Partili Mahir Ünal’ı hedef alan Bahçeli, ” Cumhuriyet‘in Türk kültürüne, Türk diline, düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz bir yanlışın pençesindedir. Ön yargıların hükmüyle, ideolojik katılıklarla Cumhuriyet’in anlaşılması ve anlatılması mümkün değildir.

“BU RESMEN ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİDİR”

Bugünkü Türkçemizle düşünce oluşturamayacağımızı söylemek gerçekleri çarpıtmaktır, nesnel gelişmelere aykırıdır, dilimizi karalamaktır, nihayetinde öz güven eksikliğidir” dedi.

“HADSİZE HAD BÖYLE BİLDİRİLİR”

Gündeme bomba gibi düşen bu sözleri paylaşanlardan biri de MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu oldu. Bahçeli’nin o anlara ilişkin ifadelerinin yer aldığı videoyu alıntılayan Vahapoğlu’nun “Hadsize had böyle bildirilir. Ağzınıza sağlık Sn. Genel Başkanım Devlet Bahçeli milletin yüreğine su serptiniz” notunu düşmesi dikkat çekti.

İşte Vahapoğlu’nun o paylaşımı;

Bahçeli isim vermeden AK Partili Ünal’a tepki gösterdi

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Uluslararası 8. Kitap ve Kültür Fuarı’nda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı: “Tarihteki en sert kültürel devrim Türkiye’de yaşanmıştır. Mesela Fransız Devrimi her şeyi yıkmıştır ama lügate yani dile dokunmamıştır. Yine en sert devrimlerden bir tanesi MAO’nun Çin’de yaptığı kültürel devrimdir ve o da dile dokunmamıştır. Ama maalesef bir kültür devrimi olarak cumhuriyet bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünmemizi yok etmiştir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.