Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Harekatı son durum

Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Sorusu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın açıklamalarından sonra merak konusu oldu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de 34 askerin şehit olmasının arından İdlib'e yönelik "Bahar Kalkanı Harekatı"nın başlatıldığını açıkladı. Peki, Bahar Kalkanı Harekatı nedir? ne zaman başladı? İşte ayrıntılar...

Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Sorusu merak ediliyor. İdlib’de hain saldırı neticesi 34 şehit düşmesinin sonrasında Türkiye harekete geçti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’de 34 askerin şehit düşmesinin arından İdlib’e yönelik “Bahar Kalkanı Harekatı”nın başlatıldığını açıkladı. İşte Bahar Kalkanı Harekatı ayrıntıları. ..

Bahar Kalkanı Harekatı Nedir?

İdlib’de 34 askerin şehit düşmesinin arından başlatılan operasyonun isimi Bahar Kalkanı Harekatı’dır.

Bakan Akar yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Akar harekata ilişkin olarak, “Meşru müdafaa kapsamında hedefimiz yalnızca birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurları olacaktır. Birlik, gözlem noktası ve mevzilerimize yönelik saldırılara, meşru müdafaa kapsamında karşılık verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

“Rusya’dan beklentimiz” diyerek söze başlayan Hulusi Akar “Rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır. Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı