Bağdat’tan kalkan uçak Ankara’ya zorunlu iniş yaptı! Yolcular karantinaya alındı

Türkiye'nin 29 Şubat'tan bu yana uçuşları durdurduğu Irak'tan İstanbul'a gitmek üzere havalanan ve Ankara Esenboğa Havalimanı'na zorunlu iniş yapan uçaktaki yolcular karantinaya alınmak üzere ambulanslarla Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'ne kaldırıldı. İçinde 57 Türk vatandaşının bulunduğu iddia edilen uçakla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bağdat’tan İstanbul’a havalanan yolcu uçağı Ankara Esenboğa Havalimanına zorunlu iniş yaptı. Uçakta bulunan yolcular karantinaya alındı.


Türkiye’nin koronavirüs önlemleri nedeniyle uçuşlarını iptal ettiği Irak’ın başkenti Bağdat’tan İstanbul’a gelen uçağın inişine izin verilmedi. Uçak, Ankara’ya yönlendirildi. İçinde Türkiye vatandaşlarının olduğu uçak Ankara’ya iner inmez ablukaya alındı. Uçağın Bağdat’a geri gönderileceği belirtildi.

KARANTİNAYA ALINDILAR

Bağdat’tan İstanbul’a havalanan ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na zorunlu iniş yapan uçaktaki yolcuların karantinaya alınmak üzere ambulanslar ile Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

UÇUŞ BİLGİLERİ BAĞDAT’TA VAR İSTANBUL’DA YOK

Öte yandan, Bağdat Havalimanı’nın internet sitesinde ‘UR Airways’e ait 18:45’te İstanbul’a planlanan bir uçuş olduğu görünürken İstanbul Havalimanı’nda planlanan bir uçuş bilgisi bulunamadı. Bağdat Havalimanı’nın internet sitesinde yer alan uçağın ‘UBD 161’ uçuş koduna dair de herhangi bir bilgi edinilemedi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı