adplus-dvertising

Bağdat’taki çatışmalarda Yeşil Bölgeye 4 adet Katyuşa roketi düştü

Irak’ın başkenti Bağdat’taki korunaklı Yeşil Bölge’de dün akşam saatlerinde başlayan silahlı çatışmalar sabaha kadar devam ederken, Yeşil Bölge’ye 4 tane katyuşa roketi düştü. Yerel kaynaklar çatışmalarda 20’den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini, 250’den fazla kişinin ise yaralandığını açıkladı.
Takip et
Bağdat’taki çatışmalarda Yeşil Bölgeye 4 adet Katyuşa roketi düştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sadr Grubu lideri Mukteda Sadr destekçilerinin Yeşil Bölge’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı basması üstüne başlayan gerilim akşam saatlerinde çatışmaya dönüştü. Sadr Grubu’nun askeri kanadı Seraya es-Selam ile güvenlik kuvvetleri arasındaki şiddetli çatışmalarda hafif silahların yanında havan topu ve roket atarlar da kullanıldı.
Meydana gelen çatışmalardan ölü ve yaralı hakkında henüz resmi açıklama yapılmazken yerel kaynaklar, 20’den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini, 250’den fazla kişinin ise yaralandığını belirtti.

Yabancı misyonlar ve hükümet konaklarının yer aldığı korunaklı Yeşil Bölge’de sokak savaşı sürerken, Yeşil Bölge’de bulunan ABD Bağdat Büyükelçiliği binası çevresine 4 tane Katyuşa roketi düştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.