Bağdadi’nin Yerini Söyleyen Muhbir 25 Milyon Dolar Kazanacak

ABD operasyonunda öldürülen IŞİD lideri Bağdadi'nin yerini söyleyen muhbir, 25 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak.

Geride bıraktığımız günlerde ABD Başkanı Trump’ın ölümünü flaş bir biçimde bütün dünyaya açıkladığı Bağdadi operasyondan çarpıcı ayrıntılar meydana çıkıyor. ABD’nin Bağdadi’yi bir muhbir yardımı ile vurduğu ve başına konan ödülün sahibi olabileceği iddia edildi.

ÖRGÜTTEN NEFRET EDEN BİRİSİ İHBAR ETMİŞ

ABD tarafından öldürülen eli kanlı terör örgütü DAEŞ elebaşı Ebubekir Bağdadi operasyonunda yeni bir ayrıntı meydana çıktı. Amerikan Wastington Post Gazetesi, DAEŞ elebaşı Bağdadi’nin yerinin “Sünni bir Arap” tarafından ihbar edildiğini, ihbar edenin ailesini öldürdükleri için örgütten nefret ettiğini söyledi.

EVİN İNŞAATINDA ÇALIŞMIŞ

Habere göre, operasyonun gerçekleştirildiği ve Bağdadi’nin yaşadığı evin inşaatında da görev yapan ihbarcı 25 milyon dolarlık ödülün hepsini ya da bir kısmını alabilecek. Washington Post’ta bugün çıkan haberde, ABD özel tim personelleri, “Bağdadi’ye yardımcı olan hatta Suriye’deki evin inşaat çalışmalarına katılan, örgüt içerisinden, son derecede iyi konumlandırılmış bir muhbir” aracılığı ile operasyonu gerçekleştirdi.

SIĞINAKLARI DAHİ BİLİYORMUŞ

Gazeteye bilgi aktaran görevlilere göre, muhbir, Bağdadi’nin gizlendiği ev hakkında çok detaylı bilgi sahibiydi, evdeki sığınakların yerlerini bile biliyordu. Habere göre, muhbir operasyon gerçekleştirildiğinde bölgedeydi ve iki gün sonra ailesiyle beraber oradan gitti. Muhbirin, Bağdadi’nin başı için açıklanan 25 milyon dolarlık ödülün hepsini ya da bir bölümünü de alacağı belirtiliyor.

KİMLİĞİ İÇ ÇAMAŞIRINDAN TESPİT EDİLMİŞTİ

ABD’nin operasyonuyla öldürülen DAEŞ elebaşı Ebubekir el Bağdadi’nin kimlik tespitine yönelik de söylentiler ortaya atılmıştı. Buna göre izlemeye alınan kişinin Bağdadi olduğu iç çamaşırı üstünde gerçekleştirilen DNA testiyle ispatlandığı bildirilmişti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı