Bağcılar’da karton kutular içerisinde 2 milyon dolar ele geçirildi

İstanbul’un Bağcılar semtinde sahte para basan bir mekana polis baskın yaptı. Operasyon sonucunda 8 kişi gözaltına alındı ve aynı zamanda milyonlarca döviz ve Türk Lirasına el konuldu. Detayları haberimizde ele alıyoruz.


Bağcılar’da karton kutular içerisinde 2 milyon dolar ele geçirildi

İstanbul’un olaylarla dolu ilçesi Bağcılar’da akılamaz bir olay meydana geldi. Polislerin dikkati ve aynı zamanda uzun süredir devam eden takibi ile sahte para operasyonu yapıldı. Sahte para ile birlikte vatandaşın cebine girecek Türkiye ekonomisine zarar verecek milyonlarca dolara ve Türk lirasına el konuldu. Olay bugün öğlen saatlerinde gerçekleştirildi ve operasyon sonucunda hem suçlular, hem de sahte paralar kıskıvrak yakalandı.

20 LİRALIK BANKNOTLAR YAPMIŞLAR

Polisin yaptığı çalışmayla birlikte belirlenen adrese operasyon yapıldı. Operasyon yapılan adreste paraların haricinde seri numaralar ve çok sayıda dokümanda ele geçirildi. Araçta yapılan aramada karton kutular arasında çok sayıda Türk Lirası bulundu. Bulunan paraların toplamının 5 milyon 700 bin Türk Lirası olduğu emniyet personeli tarafından paylaşıldı. Kimse tarafından anlaşılmasın diye paraların hepsi 20 liralık banknotlar halinde basılmış ve böyle piyasaya sunulacaktı.

HEPSİ CEZAEVİNE GİRDİ

Emniyet güçlerinin yaptığı operasyon ile kıskıvrak yakalanan 8 kişi ilk önce gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan ve sonrasında savcılık kararı ile cezaevine gönderilen şüphelilerin mahkemesi devam edecek. Suçları kesinleşene kadar cezaevinde kalacak olan şüpheliler, sahte para basma, dağıtma ve dolandırıcılık suçlarından yargılanacaklar. Gerçek paraların seri numaraları ile basılan sahte paraların Türkiye’ye ve dövizlerin ise dünyaya dağılmasının önüne geçilmiş oldu.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

Faiz açıklanmasının ardından dolar hareketlendi

Faiz açıklanmasının ardından dolar hareketlendi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz oranını %24 seviyesinde sabit bırakmasına karşın, dolar ivme kazanmaya başladı. Dolar/TL kuru günü %0.9 oranındaki bir artışla 5.92 seviyesinde tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.