adplus-dvertising

BAE’de artık Cumartesi Pazar tatil Cuma günü ise yarım gün oldu!

BAE küresel ekonomik pazara daha iyi adapte olabilmek için hafta sonu tatilini Cumartesi ve Pazar olarak belirledi. 1 Ocak 2022’den itibaren yaşama geçecek uygulama ile Cuma günüde yarım gün tatil olacak.
Takip et
BAE’de artık Cumartesi Pazar tatil Cuma günü ise yarım gün oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bölgesel ticaret ve turizm merkezlerinden biri olan petrol üreticisi Körfez ülkesinin hafta sonu tatili şu an Cuma ve Cumartesi günleri.

BAE, komşusu Suudi Arabistan’a rakip olma yolundaki büyüyen bir ekonomi olarak geçen yıl yabancı yatırımcılar ve kalifiye işçiler için ekonomiyi canlandırmak ismine bir takım tedbirler alınmaya başlamıştı.

BAE hükümeti, uygulamanın Cumartesi ve Pazar günü tatil yapan ülkelerle daha rahat bir finansal, ticari ve ekonomik etkileşim sağlama maksadı taşıdığını belirtti.

Hafta sonlarının değiştirilmesiyle BAE merkezli ya da çok uluslu firmaların daha kuvvetli uluslararası iş bağlantıları ve fırsatları elde edebileceği öngörülüyor.

  • BAE’de alkol satışı serbest bırakıldı, evli olmayan çiftlerin beraber yaşaması artık suç değil
  • Birleşik Arap Emirlikleri nasıl bölgesel kuvvete dönüştü?
  • Türkiye ile BAE arasında 9 alanda doğrudan yatırımları içeren anlaşmalar imzalandı

Pek çok Müslüman ülkede Cuma günü haftalık tatil olarak kabul ediliyor.

1 Ocak’tan itibaren BAE’de tam gün tatil olan Cuma günleri 12.00’ye kadar çalışılacak.

Geçtiğimiz ay, ülkeye daha çok genç kabiliyet ve yatırımcı çekmek ismine çeşitli kanunlar Ocak 2022’den itibaren geçerli olacak biçimde değiştirilmişti.

Bunlar evlenmeden bir arada yaşamak ve çocuk sahibi olmak, alkol kullanımı, uzun dönem vize alınması gibi konuları da içeriyordu.

Öte Yandan suç ve ceza yasası kadınların daha iyi korunması ve toplum güvenliğini temin etmek ismine tekrar tasarlandı, yeni ve seküler bir aile yasası reformu yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.