adplus-dvertising

Babasını öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen sanığa 8 yıl 9 ay hapis

Ümraniye’de tartıştığı babasını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 20 yaşındaki Cansel Dilara Kınalı’nın ağırlaştırılmış müebbet talebiyle yargılandığı davanın ilk celsesinde mahkeme kararını açıkladı. Sanık, haksız tahrik altında “sonucu nedeniyle ağırlaşmış yaralama” suçundan 8 sene 9 ay hapse çarptırıldı. Duruşmada savunma yapan sanık, “Kesinlikle öldürme maksatlı yapmadım. Öldürmeyi düşünmedim. Ben yalnızca annemi ve kendimi korumak istedim” şeklinde konuştu.
Takip et
Babasını öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen sanığa 8 yıl 9 ay hapis
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ümraniye’de 3 Aralık 2021 tarihinde, tartıştığı babası Mustafa Emre Kınalı’yı bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Cansel Dilara Kınalı’nın ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılandığı dava ilk celsede karara bağlandı. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Cansel Dilara Kınalı cezaevinden getirilirken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada ağlayarak savunma yapan tutuklu sanık Cansel Dilara Kınalı, “Ben kendimi korumak istedim, babam çok alkolikti. Devamlı tartışıyorduk. Olay günü de alkollü olduğu için bana bulaştı. ‘Sen nerden geldin’ diye küfür ve hakaret etmeye başladı. Odama gidip kapıyı kapattım. Kapıyı tekmeleyip açtı. Bana küfür ederek bağırmaya başladı” şeklinde konuştu.

“Kesinlikle öldürme amacım yoktu”

Mutfağa giderek bıçağı aldığını ve rastgele savurduğunu anlatan sanık, “Kesinlikle öldürme maksatlı yapmadım. Öldürmeyi düşünmedim. Öldüğüne bile inanamadım. İlk küfrü ben etmedim. Sonra ben de ettim ama ondan önce etmedim. Ben yalnızca annemi ve kendimi korumak istedim. Babam alkol kullanıyordu ve geçimsiz biriydi. Benimle hep tartışırdı. Annem ve babam ayrıldı ama 1 aydır birlikte kalıyorlardı. Ben dışarda kalıyordum. Şiddete dayanamıyordum” diyerek konuştu. Bunun üstüne söz alan sanık avukatı, sanığın öldürme kastı olmadığını söyledi.

Sanığın annesi: “Beni de öldürmeye kalktı”

Tanık olarak dinlenen maktulün ablası, sanıktan şikayetçi olmadığını belirtti. Sanık Cansel Dilara Kınalı’nın annesi Betül Yıldırım da tanık olarak dinlendi. Maktulle bir buçuk sene önce boşandıklarını belirten Yıldırım, “Çocukların velayeti babadaydı. Olay günü eve geldiğinde alkollüydü. Mutfak masasında içiyordu. Yarım saat sonra Dilara geldi, odasına girdi. Babası sonra kapısını açtı, bir sürü hakaret etti. Ayakta duramıyordu. Ne olduğunu anlamadım. ‘Git bu evden’ dedim. Bana da hakaretler yağdırmaya başladı. Velayet babada olmasına karşın çocuklar benimle kalıyordu. Son zamanlarda araları daha kötü olmaya başladı. Dilara, ‘gelme üzerime gelme’ şeklinde konuştu. Çocuğun üzerine gelince ‘git’ şeklinde konuştu. Kan yoktu, çizik vardı yalnızca. Ambulansı aradım” şeklinde konuştu. Daha önce de maktulün kendisini darp ettiğini belirten Yıldırım, “Beni öldürmeye kalktı, kadın sığınma evine gittim. 2 defa uzaklaştırma kararı aldırdım” diyerek konuştu. Son sözü sorulan sanık ise, “Takdir sizin” şeklinde konuştu.

8 sene 9 ay hapis

İlk celsede davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Cansel Dilara Kınalı’yı “sonucu nedeniyle ağırlaşmış yaralama suçundan” önce 14 sene hapse çarptırdı. Maktulün kızı olan sanığa yönelik sözlü münakaşayı başlatması, odasına girerek devam ettirmesine bağlı sanıkta yarattığı haksız tahrik altında eylemin işlenmesini gerekçe gösteren mahkeme, indirim yaparak cezayı 10 sene 6 aya düşürdü. Mahkeme, sanığın pişmanlığını da göz önünde bulundurarak, sanığı 8 sene 9 ay hapse çarptırdı. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olay günü akşam saatlerinde eve alkollü gelen Mustafa Emre Kınalı ile öz kızı Cansel Dilara Kınalı arasında sözlü münakaşa çıktığı anlatılmıştı. Mustafa Emre Kınalı’nın odasına çekilen kızının peşinden gittiği, hakaret ve küfürlerine devam ettiği, bu sırada Cansel Dilara Kınalı’nın babasına mutfaktan aldığı bıçak ile gelişi güzel vurduğu, bıçaklanan Mustafa Emre Kınalı’nın yaşamını yitirdiği söylenmişti. İddianamede, Cansel Dilara Kınalı’nın “üst soydan akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını istenmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.