Babasından Kopamadı, Feryadı Yürek Dağladı!

Gaziantep’de, icra yoluyla annesine verilmek istenen küçük kız babasından kopamadı. Deniz’in feryatlarına rağmen polis onu, annesine verilmek üzere karakola götürdü.

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan “İcra ile çocuk alma” haberlerine bir yenisi Gaziantep’te eklendi. 2 yıldır ayrı yaşayan Muhammed Bozgeyik ile karısı İpek Kıvrım 8 ay önce boşandı. Çifti boşayan mahkeme 6 yaşındaki kızları Deniz’in velayetini babasına verdi.

Ancak anne İpek Kıvrım, boşandığı eşinin kızını kendisine göstermediği gerekçesiyle şikayetçi oldu. 6 yaşındaki kızı babasından almak için icra memurları ve polis ile birlikte boşandığı eşinin yanına giden İpek Kıvrım hiç beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Minik Deniz, babasının kucağına yapıştı ve ayrılmak istemediğini haykırdı. Buna rağmen polis ekipleri, küçük kızı annesine teslim etmek üzere polis merkezine götürdü.

DÜZENLEME YAPILACAKTI!

Baba ise bu durum karşısında isyan etti. Kızıma ‘mal’ muamelesi yapıldığını söyleyen baba “Bu muamele hangi vicdana sığar” diye bağırdı. Benzer olayların son dönemde artması üzerine özellikle sosyal medyada bu duruma tepki gösteren sayısı artmış, Adalet Bakanı Gül de kendisine sorulan bir soru üzerine düzenleme yapılacağını söylemişti. Ancak halen daha bu olayların yaşanması şahit olan herkesin yüreğini yaralıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı