Babadan Kalma 100 Yıllık Evlerine Elektrik Çekemiyorlar!

Turgut Köyü'nde yaşayan kardeşler, babalarından kalma 100 yıllık tapulu evlerine elektrik ve su çekemiyorlar. Gerekçe ise evlerin sit alanında kalması.

Türkiye’nin turizm cenneti Marmaris’in şirin köyü Turgut’ta elektrik ve su sıkıntısı yaşanıyor. Köye 1988 yılında elektrik verilse de 3 kardeş bu hizmetten tam 31 yıldır yararlanamıyor. Gerekçe ise 3 tapulu evin bulunduğu bölgenin sit alanı ilan edilmesi ve burada herhangi bir inşaat işlemine izin verilmiyor olması.


İpil ailesinin 3 ferdi yıllardır, babalarından kalma tapulu arazilerinde yaşıyor. Kardeşlerin bu bölgede ayrı ayrı 3 adet müstakil evi bulunuyor. Ancak kardeşler devletin sunduğu elektrik ve su hizmetlerinden yıllardır faydalanamıyor. Evleri sit arazisi içinde kalan kardeşlerin mağduriyetini de kimse çözemiyor. Çalmadık kapı bırakmayan mağdur vatandaşlar yıllardır ilkel şartlarda yaşam mücadelesi veriyor.

“GİDERLERSE ORMAN SAHİPSİZ KALIR”

Ormancılık ve ıhlamur yetiştiriciliği ile geçimlerini sağlayan kardeşlerin arazilerinin toplam büyüklüğü 3 bin metrekare. Ancak bu arazi de hiçbir işlem yapamıyorlar. Dana önce aynı arazi içinde bulunan 2 evin sakinleri ise elektrik ve su olmadan yaşamaya daha fazla tahammül edemeyerek evlerini terk etmek zorunda kalmış. Köylülerin geçimlerini sağladıkları ormana gözleri gibi baktıklarını söyleyen köy muhtarına göre ise bu kardeşler yöreyi terk ederse orman da sahipsiz kalacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı