adplus-dvertising

Babacan, Davutoğlu ve İnce Anketinde Şaşırtan Sonuç

Araştırma Değerlendirme Analiz yeni partilerle ilgili anketini paylaştı. Buna göre Davutoğlu, Babacan ve İnce'ye oy verebilirim diyenlerin oranı dikkat çekti.
Takip et
Babacan, Davutoğlu ve İnce Anketinde Şaşırtan Sonuç
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ünlü anket firması Araştırma Değerlendirme Analiz (ADA), Türkiye Gündem Araştırması ismi verdiği bir anket paylaştı. 19-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında 26 il çapında yapılan kamuoyu araştırmasında 18 yaş üstü 1721 kişi ile görüşme yapıldı. Ankete katılan kişilere, “Türkiye’nin en önemli problemi ne?”, “ABD ve NATO’ya karşın Rusya’dan S-400 alımı”, Meclis gündemindeki af tasarısı ve yeni parti kuracağı gündemde olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yönelik sorular soruldu.

Ankete katılan katılımcıların yüzde 10’u Ali Babacan’a yüzde 7.3’ü Ahmet Davutoğlu’na yüzde 9.5’i de Muharrem İnce’nin kuracağı yeni partiye oy verebileceğini söyledi.

DAVUTOĞLU, BABACAN VE İNCE SONUÇLARI DİKKAT ÇEKTİ

Katılımcılara Türkiye’nin en önemli problemi sorusu ne diye de soruldu. Katılımcıların yüzde 44.9’u ekonomi yüzde 17’si işsizlik, yüzde 6’sı Suriyeliler, yüzde 5,2’si terör, yüzde 2,9’u da demokrasi ve hak, hukuk, adalet cevaplarını verdi.

Anketin en dikkat çeken kısmı ise yeni partilerle ilgili olan kısmı oldu. Bu kısımda katılımcılara yeni parti kurması durumunda Davutoğlu, Babacan ve İnce’ye oy verip vermeyecekleri soruldu. Babacan’a oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 10, Davutoğlu’na oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 7,3, ve İnce’ye oy verebilirim diyenlerin oranı ise yüzde 7,3’te kaldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.