adplus-dvertising

Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı

Yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de YKS’nin ilk oturumu problemsiz son buldu. Adaylar en çok Türkçe sorularının zor olmasından dert yanarken, bir baba oğul ise aynı anda sınav heyecanı yaşadı.
Takip et
Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye genelinde düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) son buldu. Sabahın erken saatlerinde sınav için okul önüne gelen aileler heyecanla sınavın bitmesini bekledi. Öğrencilerin büyük bölümünün heyecanlı sınavdan çıkarken, kimileri ise hüzünlü çıktı. Maratonun ilk kısmını tamamlayan üniversite adayları sınav çıkışında en çok Türkçe sorularında zorlandığını söyledi. Adayları okul bahçesinde bekleyen veliler ise en az öğrenciler kadar heyecan yaşadı.

Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı

Denizli’de sınavın en renkli adları, beraber sınava giren baba oğul oldu. Babasıyla beraber YKS sınavına giren 18 yaşındaki Nail Enes Kaderli, “Çalışa bildiğim kadar çalışmıştım. Deneme sınavlarım daha iyi geçti. En çok sınavda oldukça fazla zorlandığım bir kısım olmadı ama nispeten zorlandığım fen dersiydi” şeklinde konuştu.

5 üniversiteyi okumak istiyor

Oğluyla bilrikte sınava giren 46 yaşındaki İsmail Kaderli ise 4’üncü ünüversitesini okumak için sabırsızlandığını söyleyerek, “Ben oğlum ismine daha da heyecanlandım. Kendim 4’üncü üniversitem Tarih öğretmeniyim, adaleti bitirdim sonrasında rehberlik bitirdim, şuanda da fizyoterapi okumak istiyorum inşallah olur. Oğlumun dediği gibi denemelere göre daha kolaydı. Ama heyecan yapan olduysa, benimkisi ekstra olduğu için ben heyecanlanmadım. Yani Türkçe daha fazla mana bilgisiydi oldukça fazla dil bilgisi falan olmadığı için çok kitap okuyan için kolay geçmişti. Çok kitap okumayan için metinler uzundu” diyerek konuştu.

Baba oğul YKS heyecanını birlikte yaşadı

“Türkçede zorlandım matematik beklediğimden kolaydı”

Matematik sınavını kolay geçtiğini ifade eden Can Keklik de “Çok çalıştım güzel geçti geçen yıla göre basitti. Türkçede zorlandım matematik beklediğimden kolaydı sosyal ise normaldi. Ama Türkçe zor geldi” şeklinde konuştu. Gülbeyaz Seviş de “Çok stres oldum. Son 2 hafta netlerim düşmüştü ama sınav çok kolaydı. Eşit ağırlıkçı olarak diğerlerine pek bakmadım ama toplamda 100 sorudan 97’sini işaretledim. Matematik beklediğimden çok kolaydı” diyerek konuştu.

“Türkçede çok zorlandım”

Türkçe sınavından çok zorlandığını anlatan Oğuzhan Yamaç, “Çok zordu, kafa karıştırıcı sorular çok zordu bizi bayılttı diyebilirim. Türkçede çok zorlandım ve matematikte 2 soru işaretleyebildim” dedi. Ceylin Kırgız ise “Daha önce girmemiştim sınava bu yıl ilk kez giriyorum. Coğrafyada ve matematikte zorlanmadım. Türkçe gerçekten çok zordu ve kafa karıştırıcıydı” dedi.

“Tüm sene boyunca çalıştık, çalışmanın karşılığını aldık”

Bir sene boyunca sıanava çalıştığını söyleyen Mert Doğu, “Tüm sene boyunca çalıştık, çalışmanın karşılığını aldık. Bu Şekilde beklediğimiz zorlukta değildi. Sınav gayet iyiydi. Biz daha da zoruna hazırlandığımız için bizlere kolay geldi. Herkes farklı ama sıkıntı çekse de çalışan hakkını aldı diyerek düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.