adplus-dvertising

Baba-oğul üniversite sınavında rakip oldu

Kayseri’de yaşayan 43 yaşındaki Ömer Atik, hayali olan üniversite sınavına oğlu ile beraber girdi.
Takip et
Baba-oğul üniversite sınavında rakip oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kayseri’de yaşayan ve çalıştığı iş yerinden malulen emekli olan Ömer Atik, açık öğretimden devam ettiği liseyi bitirdi. Daha sonra çocukluk hayali olan sağlık bölümünü üniversitede okumak isteyen Atik, bu yıl oğlu ile beraber YKS’ya girdi.

Baba-oğul üniversite sınavında rakip oldu

43 yaşında oğluyla beraber üniversite sınavına giren Ömer Atik, “Üniversiteyi okumak çocukluk hayalimdi. Okuyamamanın ezginliği vardı üstümde. Ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirdim. Üniversiteyi de kısmet olursa aynı biçimde bitirmeyi hedefliyorum. Üniversitede de inşallah sağlık bölümlerinden neresi gelirse okumak istiyorum. Oğlumla sınava girecek olmanın mutluluğu farklı bir duygu. Mutluyum, heyecanlıyım. Oğluma da başarılar diliyorum, tüm sınava girecek öğrencilere de başarılar diliyorum. Rakibim olan oğlum umarım beni geçer bu sınavda. Amaçlarına ulaşmasını ve beni geçmesini istiyorum. Vatandaşlarımızın birbirine örnek olmalarını istiyorum. Okumanın yaşı yoktur. Çocukları ile beraber aynı yolu izlesinler. Okuyup üniversiteyi bitirsinler” şeklinde konuştu.

Babasının da sınav heyecanını anlamasını istediğini belirten Şaban Atik de, “Geçen sene istediğim yer gelmediği için mezuna kaldım ama bu yıl inşallah istediğim yerin geleceğine inanıyorum. Kendim biraz heyecanlıydım, babamla gidince daha fazla heyecanlanmış oldum. Şuanda aynı sınava gireceğiz. Önceden ‘Sınav nasıl’ diyordu, şuanda sınava girip kendisinin de görmesini istiyorum nasıl bir şey olduğunu. Babam küçüklüğünden beri üniversiteyi okumak istemiş ama önüne engeller çıkmış. Hiçbir zaman pes etmemiş. İnsanın içinde bir şeyler kaldıysa onu yapmak için çabalamalı ve babam da zaten bunun için çabalıyor. Bu çok güzel bir şey. Şu an sınavda herkes benim rakibim ama babama da başarılar diliyorum. İnşallah istediği yeri tutturur diyerek temenni ediyorum. Sınava girecek arkadaşlara hiçbir şeyin problem olmadığını söylemek istiyorum. Öncelikle insan kendini kaybetmemeli, sınav her zaman kazanılır. Herkese şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Baba-oğul üniversite sınavında rakip oldu
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.