Hulusi Akar: B Planımız Var

Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölge çalışmaları ile ilgili konuşma yapan Bakan Hulusi Akar, verilen sözler yerine getirilmezse, B ve C planlarını uygulamaya hazır olduklarını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölge çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. B ve C planlarının olduğunu belirten Bakan Akar, “Menbiç’te, Rakka’da verilen sözlerle alakalı tecrübelerimiz var. Bunların hiçbirini unutmadık. Bize verilen sözlerin gerçekleşmesini takip etmekteyiz. Bize verilen sözler yerine getirilmezse, Silahlı Kuvvetlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin B ve C planı da var. Onları uygulamaya koymaya hazırız” dedi.

“TERÖR KORİDORUNA MÜSAADE ETMEYİZ”

2019-2020 Uçuş Eğitim Yılı Açılış Töreni’ne katılmak için Çiğli’de bulunan 2.Ana Jet Üs Komutanlığı’na giden Savunma Bakanı, burada üs personeline hitap etti. Terörle mücadelenin sınır ötesinde kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Bakan Akar, “Pençe-1, Pençe-2 ve Pençe-3 faaliyetleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Irak’ın kuzeyine yılbaşından bu yana yapılan operasyonlarda toplam 676 terörist etkisiz hale getirildi. Suriye’nin kuzeyinde terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı