Azra Akın dernek başkanı oldu!

19 Mart 2021, 08:05 tarihinde eklendi
Umudum Olur musun Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Azra Akın, COVID-19 sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için kampanya başlattı. Toplanacak parayla çocukların eğitim ve sağlık masrafları karşılanacak.
Takip et
Azra Akın dernek başkanı oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ÇOCUKLAR konusundaki hassasiyeti ve yardımseverliğiyle tanınan 2002 Dünya Güzeli ve oyuncu Azra Akın, bu kez sağlık çalışanlarının çocukları için kolları sıvadı. İş insanı Erdoğan Uludağ’ın kurduğu Umudum Olur musun Derneği’nde yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Akın, dernek çatısı altında manalı bir kampanya başlattı.

O ÇOCUKLAR HEPİMİZİN

COVID-19 salgını sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının üniversite bitinceye kadar eğitim ve sağlık masraflarını karşılamayı hedeflediklerini açıklayan Azra Akın, olanağı olan herkesi kampanyaya destek olmaya davet etti. Meşhur oyuncu, “Biz dernek olarak 150 çocuğumuza ve gencimize burs veriyoruz. Pandemi döneminde gece gündüz çalışan ve bu uğurda canlarını veren sağlık çalışanlarımızın geride bıraktığı evlatlar hepimizin. Onlara borcumuz var. Tüm duyarlı insanları bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Azra Akın dernek başkanı oldu!

Cezaevindeki çocukları dışarı çıkarmışlardı

İş insanı Erdoğan Uludağ ile Azra Akın, geçen sene da ses getiren bir projeye imza atmıştı. Uludağ ve Akın, anneleriyle beraber cezaevlerinde yaşamak mecburiyetinde olan 40’tan fazla çocuğu dışarıya çıkarmış, onların özgür ortamda keyifli bir gün geçirmelerini sağlamıştı. İki isim, sosyal sorumluluk projelerini sürdüreceklerini ve www.umudumolurmusundernegi.org sayfası üstünden yardım kampanyaları düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.