Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

Show TV’de ekrana gelecek olan Aziz dizisinde Efnan karakterini canlandıran Simay Barlas’ın hayatı merak ediliyor. Aziz dizisi Efnan kimdir, gerçek ismi ne? Simay Barlas kimdir, kaç yaşında, nereli? Simay Barlas hakkında merak edilenler haberimizde...
Takip et
Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Show TV’nin yeni dizisi Aziz, bu akşam ilk bölümüyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Güçlü kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken dizide, Efnan karakteri dikkat çekiyor. Aziz Efnan kimdir? Aziz Efnan gerçek adı nedir? Simay Barlas kimdir? Simay Barlas kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler nedir?

Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

EFNAN KİM?

Efnan benim adım… Efnan cennetteki hoş gözlü kız demek… Anam cehennem üzere bi meskende dünyaya getirmiş. Açlığın, fakirliğin, zulmün içene… Anam koymuş adımı. Dünyada veremediği cenneti adımda yaşatsın istemiş. Küçücüktüm öksüz kaldım. Lakin kelam verdim ben ağlamaycam, o zalım babama inat gülecem diye anamın mezarı başında. Talihim de daima kaş çatacak değil ya bana, şüphesiz bir yerde gülecek yüzüme gülecek dedim. Gülmedi. Yokluk, sefalet, eziyet yakamı bırakmadı.

View this post on Instagram

A post shared by Show TV (@showtv)

Ben daima bir gün biri gelecek dedim. Gelip beni bu cehennemden çıkaracak. Yüce’yi gördüğüm vakit anladım. O benim kalu beladan alnıma yazılandır. Allah’a yemin ettim o gece. “Ondan oburunu sevmeyeceğim.” Bildim. Mukadderat bizi bir daha karşılaştıracaktı. Bir gün döndü geldi. O gündür benim bütün bayramlarım. Lakin ben onun dünyasında bir diken, bahçesinde bir bataklık gülü üzere kalacağımı, kalbimin bu türlü acıyıp kesim parça olacağını nereden bilecektim?

Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

AZİZ EFNAN GERÇEK İSMİ NEDİR?

Aziz dizisinde Efnan karakterini canlandıran isim Simay Barlas’tır.

SİMAY BARLAS KİMDİR?

17 Mayıs 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Simay Barlas, Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini ”Paramparça” dizisinde canlandırdığı Öykü karakteri ile yaşayan Simay Barlas; Adı Efsane, Hayat Bazen Tatlıdır gibi dizilerde yer almıştır.

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan ”Zalim İstanbul” dizisinde Damla karakterine hayat veren Simay Barlas, şimdilerde Aziz dizisinde Efnan karakterine hayat vermektedir.

23 yaşındaki güzel oyuncu, 1.66 metre boyunda, 47 kilo ve Boğa burcudur.

Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

SİMAY BARLAS ÇOCUKLUK HALİ- SİMAY BARLAS ESKİ HALİ

Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

SİMAY BARLAS SEVGİLİSİ KİM?

Bir dönem İdris Nebi Taşkan, Onuralp Bitim, Mert Ekin Daymaz gibi isimlerle aşk yaşayan Simay Barlas’ın kalbi bakın şimdilerde basketbolcu Soner Korkmaz!la beraber.

SİMAY BARLAS VE SEVGİLİSİ SONER KORKMAZ

Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

ROL ALDIĞI FİLM VE DİZİLER

Paramparça (Öykü) 2013

Hayat Bazen Tatlıdır (Gözde Sarıyaz) 2016-2017

Adı Efsane (Naz Yalınay) 2017

Zalim İstanbul (Damla Karaçay) 2019

Dijital Esaret (Damla-Film) 2019

EFNAN NE DEMEK, EFNAN İSMİNİN ANLAMI NE?

İsmin Arapça üzerinden Türkçeye çevrilmiş anlamı, ‘Cennetteki güzel gözlü kız’ biçiminde öne çıkıyor. B

EFNAN NE DEMEK TDK?

Efnan isminin Türk Dil Kurumu sözlüğünde bulunan anlamı,

Türler veya çeşitler,

Kulaktan kulağa yayılan öykü,

Cennetteki güzel ağaçlar

Ağaçların yayılan dallan dalları ve tohumdan filizlenen körpe ve küçük sürgün anlamlarını da taşımaktadır.

EFNAN İSMİNİN ANLAMI

Bu ismin Arapça üzerinden Türkçeye çevrilmiş anlamı, ‘Cennetteki güzel gözlü kız’ biçiminde öne çıkıyor. … Kız çocukları için kullanılan bu güzel Efnan ismi Kur’an-ı Kerim’de yer alan adlar arasındadır.

EFNAN KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Aynı zamanda pek çok kişi bu ismin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini merak ediyor. Kız çocukları için kullanılan bu güzel Efnan ismi Kur’an-ı Kerim’de yer alan adlar arasındadır. Bu konuda hem isim hem de sözcük anlamı üzerinden değerlendirilir. Eğer minik yavrunuz adına henüz bir isimde karar kılmamış iseniz Efnan ismini mutlaka listeye almanız önerilir. Efnan ismi Kuran-ı Kerim’in 55. suresi olan Rahman suresi 48. ayette geçiyor.

EFNAN İSMİ HANGİ CİNSİYETE VERİLİR?

Efnan isminin kökeni Arapça’dır. Kökenine göre erkeklere verilen Efnan ismi ülkemizde kadınlara da verilmektedir.

TÜRKİYE’DE KAÇ TANE EFNAN VAR?

Türkiye’de Aralık 2018 itibariyle tam olarak 1.203 tane Efnan ismini kullanan insan bulunuyor, İstanbul’da ise toplam 350 tane Efnan var.

SİMAY BARLAS FOTOĞRAFLARI

Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Aziz Efnan kimdir, Efnan ne demek? Simay Barlas kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.