Aziz dizisi uyarlama mı, hikayesi-konusu ne?

Bu akşam Show Tv'de yayınlanacak olan dizinin yönetmen koltuğunda Recai Karagöz yer alıyor. Zengin bir ailenin oğlu olan Aziz’in hikayesini anlatacak dizinin çekim yeri de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Aziz uyarlama mı, hikayesi ne? Peki, Aziz dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler? Aziz nerede çekiliyor? İşte Aziz dizisi oyuncuları ve konusu ile ilgili bilgiler..
Takip et
Aziz dizisi uyarlama mı, hikayesi-konusu ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yapım : O3 Medya
Yapımcı : Saner Ayar
Yönetmen : Recai Karagöz
Senaryo : Eda Tezcan
Proje Tasarımcısı : Necati Şahin

AZİZ DİZİSİ KONUSU NE?

Dizinin başrollerinde Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas gibi güçlü oyuncular dikkat çekiyor. Aziz’in yönetmen koltuğunda Recai Karagöz otururken senaryosunu da Eda Tezcan kaleme alıyor. Dizide 1934’lü yıllarda varlıklı bir ailenin yaşadıkları anlatılıyor. İşte diziyle ilgili diğer merak edilenler..

Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

Aziz dizisi uyarlama mı, hikayesi-konusu ne?

AZİZ DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Aziz Payidar: Murat Yıldırım – Payidar ailesinin ilk oğlu.

Dilruba: Damla Sönmez – Tek isteği aşık olduğu Aziz ile birlikte olmak olan Paşazade torunu.

Efnan: Simay Barlas – Hayatının aşkıyla tanıştığını zanneden kadın.

Galip Payidar: Ahmet Mümtaz Taylan – Payidarların reisi.

Delege Pierre: Fırat Tanış – Antakya’nın sahibi olduğunu iddia eden delege.

Adem Payidar: Güven Murat Akpınar – Galip Payidar’ın bir diğer oğlu.

Kenan: Eren Hacısalihoğlu

Handan: Ayten Soykök

Nigar Payidar: Füsun Demirel

Hatice Ana : Meral Çetinkaya

Azime : Suzan Kardeş

Mustafa: Baran Akbulut

Maksude Payidâr: Elif Sönmez

Cemal: Cenan Çamyurdu

Selahattin: Haydar Köyel

Aslan : Berkay Akın

AZİZ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Aziz dizisi Antakya, Sakarya ve İstanbul’da çekiliyor. Antakya’da ve Sakarya’da geçen dizinin çekimlerinin İstanbul’da kurulan özel bir platoda gerçekleştirileceği de ortaya çıktı.

AZİZ DİZİSİ UYARLAMA MI?

Proje danışmanlığını Zeynep Günay Tan’ın gerçekleştirdiği, yönetmenliğini Recai Karagöz’ün yaptığı, senaryosunu Eda Tezcan’ın kaleme aldığı aksiyon ve dram türündeki Türk yapımı televizyon dizisi

Aziz dizisi bilindiği kadarı ile herhangi bir yapımdan uyarlanmamıştır. Tamamen Türk formatlı bir yapımdır.

AZİZ DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Uzun zamandır heyecan içinde beklenen Aziz dizisinin fragmanı yayımlandı. Oyuncuları ile ilgi gören Aziz dizisi 5 Kasım 2021 tarihinde saat 20.00’da Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.