Azerbaycan, MHP’nin Şuşa’da yapmak istediği okula izin vermedi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şuşa’ya yapmak istedikleri okul projesinin Azerbaycan tarafından uygun görülmediğini açıkladı.
Takip et
Azerbaycan, MHP’nin Şuşa’da yapmak istediği okula izin vermedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

16 Ocak 2021 tarihinde sosyal medyadan yaptığım bir açıklamayla, Karabağ zaferinin sonrasında Azerbaycan’ın düşünce ve sanat yaşamında mümtaz bir yeri bulunan Şuşa’ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle dokuz derslikli bir okul yapmayı taahhüt etmiştik.

Bu kapsamda projemizi hazırlamış ve kamuoyuyla paylaşmıştık. Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı’nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin ismini vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun temel atma günü olarak da 30 Ocak 2021’i planlamıştık.

Fakat Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırlamıştır. Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir. Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış isimi altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir.

Hassasiyeti malum olan konuyla alakalı keyfiyeti aziz milletimizin bilgi ve takdirine bilavasıta sunuyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.