Ayvalık sahiline paketlenmiş tonlarca uyuşturucu madde vurdu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde batan ahşap gemiden geriye tonlarca uyuşturucu madde kaldı. Jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri batığın olduğu bölgeden tonlarca ‘skunk’ adı verilen uyuşturucu madde topladı. Sahile vuran paketlenmiş uyuşturucu maddelerine ise Jandarma tarafından el konuldu.


Ayvalık sahiline paketlenmiş tonlarca uyuşturucu madde vurdu

Geçtiğimiz gün Balıkesir ile Çanakkale arasındaki bir mevkide batan ahşap teknedeki tonlarca uyuşturucu madde ekipler tarafından sahilden toplanılmaya devam ediliyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri batan ahşap tekneden denize dökülen paketlenmiş poşetleri ve kutulara el koymuştu. Karada araştırması yapılan paketlerin içerisinden ‘skunk’ adı verilen uyuşturucu madde çıktı. Bu olaydan sonra ise bugün sabah saatlerinden beri Ayvalık sahiline paketlenmiş halde tonlarca uyuşturucu madde vurmaya devam ediyor.

1 TON 411 KİLO SKUNK TOPLANMIŞTI

Ahşap teknenin kötü hava koşullarından dolayı batmasının hemen akabinde, olay yerine kısa zaman içerisinde sahil güvenlik ekipleri geldi. Ahşap tekneden geri kalan şeyler su yüzeyindeki paket halinde duran uyuşturucu maddelerdi. Jandarma Genel Komutanlığına bağlı personelinde gelmesiyle birlikte deniz yüzeyinden toplamda 1 ton 411 kilo ‘skunk’ toplandı. Bu sabah saatlerinde Ayvalık’ta kıyıya vurmuş halde 140 kilo daha uyuşturucu madde ele geçirildi.

TEKNENİN YERİ SAPTANDI

Jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışmasıyla birlikte batan ahşap teknenin ilk önce kime ait olduğu ve sonrasında da nerede battığı ortaya çıktı. Balıkesir’in turizm cennete Ayvalık Liman Başkanlığı’na ait olduğu belirlenen ahşap teknenin, Pınar Adası yakınlarında battığı belirlendi. Dalış ekiplerinin gelmesiyle batıkta uyuşturucu madde araştırılması yapıldı fakat hiçbir maddeye rastlanmadı. Ekipler ahşap gemi ve ‘skunk’ adı verilen uyuşturucu madde ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da uyuşturucu tacirlerine şafak baskını

İstanbul’da uyuşturucu tacirlerine şafak baskını

Devran lakabıyla bilinen Y.Z.Ç'nin elebaşılığını yaptığı dev uyuşturucu çetesine yönelik İstanbul'da büyük bir operasyon yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.