adplus-dvertising

Aytül Çorapçıoğlu Kimdir? Prof. Aytül Çorapçıoğlu Kliniği ve Yorumlar

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında yer alan psikiyatri uzmanı Prof. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir yaptığı yorumlar ve analizlerle dikkat çeken isimlerden biri. İstanbul Şişli’de bulunan Yorum Danışmanlık kliniğinin de sahibi olan Aytül Çorapçıoğlu'nun adresi nedir? Peki Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir?
Takip et
Aytül Çorapçıoğlu Kimdir? Prof. Aytül Çorapçıoğlu Kliniği ve Yorumlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında gördüğümüz uzman psikiyatrist Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, ilk, orta ve lise öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1990 yılında başarıyla tamamlamıştır.

Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Tıp Doktoru unvanı alarak zorunlu görevini Aksaray sağlık ocağında sorumlu hekim olarak yapmıştır.

1996 yılında ise, İhtisasını tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı olmuştur.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri ihtisasını yapmaya başlamıştır. Çocuk psikiyatrisi rotasyonu üzerinde tez çalışmalarını Gazi Üniversitesi Psikiyatrı Anabilim Dalın’da tamamladı.

1996-1998 yılları arasında psikiyatri uzmanı olarak Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi’nde çalışmış, 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na ”Yardımcı Doçent Doktor” olarak atanmıştır.

Aynı yıl Psikiyatri Doçenti, 2004 yılında da Psikiyatri Profesörü de olmuştur.

Aytül Çorapçıoğlu Kimdir? Prof. Aytül Çorapçıoğlu Kliniği ve Yorumlar

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu, Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatrik Tıp Derneği kurucu üyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği “Birinci Basamakta Psikiyatri” çalışma birimi koordinatörlüğü yapmış ve yurt dışı ve yurt içinde yayınlanmış 100’den fazla yayını, 16 kitap ve kitap bölümünde yazarlık yapmıştır.

Marmara depremi sonrasında Kocaeli ilinde afetzedelerle “debriefing ve psikolojik bilgilendirme” amaçlı grup toplantıları düzenledi. Bunun yanı sıra birinci basamaktaki hekimlerin travmaya uğramış hastaları tanıması ve tedavi etmesini amaçlayan “Depreme Rağmen Yaşamak” adlı eğitim projesinin hazırlanmasında proje koordinatörü ve eğitimci olarak çalıştı. Proje kapsamında Türkiye’de çeşitli bölgelerde 1500’e yakın birinci basamak hekimine travma hastalarında uygun tedavi eğitimi verildi.

Genel Tıpta Psikiyatrik Bozukluklar ve İlaç Etkileşimleri” konularında eğitim programları hazırladı ve bu alanda 500’den fazla uzman hekim ile eğitim toplantıları düzenledi. Psikiyatrik hastalıklar için tanı koydurucu bir ölçek olan “SCID-CV’nin Türkçe’ye Uyarlanması” projesinde proje koordinatörü olarak görev aldı ve 400’den fazla psikiyatri araştırma görevlisi ve hekimine “SCID-CV kullanımı” eğitimi verdi.

“Orta Öğrenim Öğrencilerinin Aile Eğitim Projesi” kapsamında 8 orta öğrenim kurumunda 1000’e yakın öğrenci velisi ile “Ergenlik ve Merhaba Hüzün” konulu etkileşimli grup toplantıları düzenledi.

Aytül Çorapçıoğlu Kimdir? Prof. Aytül Çorapçıoğlu Kliniği ve Yorumlar

Yoğun bakım hekim ve çalışanlarına “Birbirimizi Anlamak, Tükenmişlik ve Etkili Hasta Bakımı” konulu grup terapi eğitimleri yanı sıra, çeşitli ilaç firmalarına “motivasyonel görüşme teknikleri, satış teknikleri, etkili beden dili kullanımı, depresyonun klinik izdüşümleri, kötü haber verme teknikleri, mutlu yaşama yöntemleri ve zamanı etkili kullanma” konularında eğitimler verdi.

Yurt içi ve dışında yaptığı akademik çalışmalar nedeniyle 7 kez ödül kazanmıştır.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde yeni açılan Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan psikiyatri servisinin Anksiyete Bozuklukları Birimi ve Konsültasyon-Liyezon Birimi sorumlusu olarak görev yapmış olup iyi derece de İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, mesleki çalışmalarına İstanbul Şişli’de bulunan Yorum Danışmanlık’ta devam etmektedir.

Şu an Didem Arslan Yılmaz’la ‘’Vazgeçme’’ programında Uzman olarak danışmanlık yapmaktadır.

AYTÜL ÇORAPÇIOĞLU SOSYAL MEDYA HESABI

Aytül Çorapçıoğlu Kimdir? Prof. Aytül Çorapçıoğlu Kliniği ve Yorumlar

AYTÜL ÇORAPÇIOĞLU KLİNİĞİ VE YORUMLAR

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, 2005 yılından bu yana Yorum Danışmanlık’ta terapi ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Prof Dr Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Psikiyatrist Vali Konağı Cad Milas Apt No 129 Kat 4 D 12 Nişantaşı İSTANBUL Tel 212 2488585 Cep 533 2919101 Fax 212 2483187

Aytül Çorapçıoğlu Kimdir? Prof. Aytül Çorapçıoğlu Kliniği ve Yorumlar

Aytül hocamla yaklaşık 6-7 yıldır tanışıyoruz. Geçirdiğim ağır bir depresyondan,” Çok kısa bir sürede,” ustaca çekti çıkardı beni. Bazen insanın kendine yetemediği dönemler olabiliyor, önemli olan doğru uzmana ulaşmak. Aytül hocam, kesinlikle önerebileceğim, işinin ehli bir Hekim. Ayrıca bugün, yazar sıfatıyla anılmamın yegane mimarıdır. Hocamm, sabrınız, şefkatli ve sevecen tutumunuz, insan yanınız için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Gerçi sade bir teşekkürden çok daha fazlasını hak ediyorsunuz. VARLIĞINIZ KUVVET BANA

Panik atak tedavisi için gittiğim, ilaç ve terapileri ile iyileştiğim pozitif, Güler yüzlü ve aynı zamanda güzelliği ile göz dolduran çok sevdiğim saygıdeğer hocam. Geçirdiğim değişime bazen kendim bile inanamıyorum. Aytül hocamın teşhisi, tedavisi ve herşey den önemlisi düzenli takipleri olmasaydı, şuan bulunduğum ilerlemeyi kaydetmem imkansızdı. Verdiğiniz emekler için sonsuz teşekkür ederim kesinlikle tavsiye ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

BEN HOCWMIZDAN HEMÜZ RANDEVU ALMADIM ANCAK TELEVİZYON PROGRAMCISI OLMAM NEDENİ İLE KENDİLERİNİ ÇOK İYİ GÖZLEMLEYİP YORUM YAPABİLİRİM HEM FİZİKSEL HEM MESLEKİ DONANIMI HEM İÇTEN SAMİMİ DAVRANIŞLARI VE EN ÖNEMLİSİ KESİNLİKLE SONUCA GİDECEK BİLGİSİ ASALETİ VE ALÇAK GÖNÜLLÜ GÜVEN VEREN YAPIŞI İLE SAYGI VE DEĞERİ HAK EDEN BİR ÜSTAD 31

kocaeli universitesi’nde psikiyatri bolumunde gorevli bir profesordur. kendisini an itibari ile trt 1’de gune baslarken’de izlemekteyim. hic boyle bir profesor gormemistim. gercekten guzel. ustelik pek de hos giyiniyormus. sanki psikiyatrist degil de rock kliplerinde oynayan modellerden biriymis gibi gorunuyor.

denize bakan evler gibi. insan baktıkça rahatlıyor,ruhu huzur buluyor. asya steplerinden norveç fiyordlarına kadar böyle güzel psikiyatrist görülmemiştir. uğruna kafa atıp kafa yiyeceğim, atıma binip cenk edeceğim, kabileler basacağım, işte efendim boynuz tokuşturacağım, tavus kuşları gibi kur yapacağım kadın 🙂 aman yarabbim çok zarif.güzel kelimesinin organik tanımı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.