adplus-dvertising

Aysun Kayacı kimdir? Hakan Ural’a ne dedi!

Twitter'da gündem olan Eski manken Aysun Kayacı Hakan Ural'ı hedef alan sözleriyle gündeme geldi. Kayacı Hakan Ural için "Hakan Ural'la benim oyum bir mi şimdi?" ifadelerini kullanarak magazin gündeminde bomba gibi bir tartışmaya sebep oldu.
Takip et
Aysun Kayacı kimdir? Hakan Ural’a ne dedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski manken ve oyuncu Aysun Kayacı daha önce “Dağdaki çobanla benim oyum bir olamaz” diyerek sansasyon yaratmıştı. Geçtiğimiz günlerde Hakan Ural’ın Montrö sözleşmesi ve Kanal İstanbul ile ilgili cümleleri gündeme oturmuştu.

Aysun Kayacı sosyal medya üzerinden bu konuda bir paylaşım yaparak yeni bir tartışma konusunu başlattı. Kayacı daha önceki sözlerine göndermeli şekilde Hakan Ural için, “Hakan Ural’la benim oyum bir mi şimdi?” paylaşımı yaptı.

Askerlikten kaçmak için çürük raporu alan Magazin yorumcusu Hakan Ural’ın, Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında yaptığı yoruma sosyal medyadan tepki yağdı. “Neler Oluyor Hayatta” programının yorumcularından Hakan Ural, canlı yayında Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar sözleşmesi hakkında yorumlar yaptı.

Aysun Kayacı kimdir? Hakan Ural’a ne dedi!

Hakan Ural yayında “Montrö yapıldığında boğazlardan 3000 gemi geçiyordu, Bugün bu rakam 50.000’i, 2023 de bu rakamın 86.000’i geçmesi bekleniyor. Ve tek kuruş para alamıyoruz, denetleyemiyoruz. 8 Milyar dolar üstü kaybımız var.” dedi.

AYSUN KAYACI KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Aysun Kayacı 20 Mayıs 1979 yılında Üsküdar İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Mankenliğe 15 yaşında fuarlarda stand görevlisi olarak başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra 2000’li yıllarda oyunculuğa da başladı ve Zehirli Çiçek dizisinde rol aldı.

2004 yılında 12. MGD Altın Objektif Ödülleri’nde “Yılın En İyi Mankeni” ödülünü aldı. 2005 yılında Çat Kapı, 2006 yılında Doktorlar, 2007 yılında Sessiz Gemiler adlı dizilerde rol aldı. Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde de şarkıcı rolü oynadı. 2007 – 2008 yıllarında bir içecek firmasının ses getiren bir reklam filminde oynadı.

2009’da Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Dizi oyunculuğuna devam etse de ağırlıklı olarak, NTV’de yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol adlı televizyon programında sunuculuk yaptı. Ayrıca aynı yıllarda Haldun Dormen ile birlikte özel bir kanalda şarkı yarışması sunuculuğu yaptı.

27 Mart 2008 tarihinde söz konusu programda, ve George Orwell’in Hayvanlar Çiftliği romanındaki domuz karakterine söylettiği: “Hepimiz eşitiz ama ben herkesten daha eşitim” sözlerine gönderme yaparak; “Bu ne biçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile; ayak takımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?” sözleri yüzünden Adıyaman ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Orak ve avukatı Hacı Orhan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunularak ve “Basın Yoluyla Hakaret” suçundan Türk Ceza Kanunu 301. maddesinden dava açılması istendi.

27 Ekim 2012’de bankacı Efe Kapancı ile evlendi. Medyadan uzak bir şekilde Londra’da yaşamını sürdürmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.