Aysel Perkgün’ü defalarca bıçaklayarak yüzünü kesen eşine 20 yıl hapis!

İzmir Buca’da dini nikahlı yaşadığı Aysel Perkgün’ü oğlunun gözü önünde dövüp, 104 yerinden bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Feyzo Duran (25) hakkında ‘tasarlayarak’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 seneden 20 sene kadar hapsi istendi.
Takip et
Aysel Perkgün’ü defalarca bıçaklayarak yüzünü kesen eşine 20 yıl hapis!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çamlık Mahallesi’nde 30 Ağustos’ta uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ileri sürülen Feyzo Duran ile dini nikahlı yaşadığı Aysel Perkgün arasında kıskançlık sebebiyle münakaşa çıktı. Münakaşanın büyümesi üstüne Duran, 1 yaşındaki çocuğunun yanında Aysel Perkgün’ü dövüp, başında içki şişesi kırdı, sonrasında banyoya kilitleyerek defalarca bıçakladı. Aysel Perkgün’ün çığlıklarını duyan komşuları, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üstüne adrese ekipler sevk edildi. Aldığı 8’i ölümcül, 104 bıçak darbesiyle ağır yaralanan Perkgün, ambulansla Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Polis tarafından gözaltına alınan Feyzo Duran ise sevk edildiği adliyede Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Hayati tehlikeyi atlatan ve sağlık vaziyeti iyiye giden Aysel Perkgün ve ailesi, olayın sonrasında bir müddet sonra Duran ailesinde kalan 1 yaşındaki oğlu A.D.’yi 1 Eylül’de geri aldı.

Aysel Perkgün’ü defalarca bıçaklayarak yüzünü kesen eşine 20 yıl hapis!

Yaşadığı kabus dolu günlerin sonrasında ailesiyle beraber yaşamaya başlayan Aysel Perkgün, ardından Duran’ın yakınları tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda da bulundu

104 BIÇAK DARBESİNE 20 SENEYE KADAR HAPİS İSTENDİ

Olayla alakalı yürütülen soruşturmanın sonrasında Feyzo Duran hakkında iddianame hazırlandı. İzmir Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede Duran’ın ‘tasarlayarak’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek’ öldürmeye teşebbüs suçundan 13 seneden 20 seneye kadar hapsi istendi. İddianamede, Duran’ın suç tarihinden önce de Perkgün’ü defalarca darbettiğine yer verildi. Duran’ın, olay günü banyoda birden fazla defa bıçaklayarak yaraladığı Aysel Perkgün’ün yere yığıldığı, başında oturarak ölmesini beklediğine dikkat çekildi. İddianamede evdeki bağrışmalar sebebiyle olayın dışarıdan duyulduğu ve şüpheli Duran’ın, Aysel Perkgün’ün kendi kendisini yaraladığı mizanseni oluşturmaya çalıştığı da vurgulandı.

Perkgün’ün avukatı Abdi Yaşar, dosyada daha önce şüpheli Duran’ın ifadesinin ‘kasten yaralama’ suçundan alındığına dikkati çekip, “Savcı soruşturma maddesini değiştirip, ‘tasarlayarak’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek’ öldürmeye teşebbüs suçundan dava açtı” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.