Aynı Yolda, 300 Metre Arayla 2 Araç Takla Attı!

Maltepe’de kayganlaşan yol ve aşırı sürat nedeniyle aynı yolda, 300 metre arayla iki araç takla attı. Otomobil ve kamyonet sürücüsü kazaları yaralı atlattı.

İstanbul’da sabah saatlerinde bastıran şiddetli yağış hayatı felç ederken trafik kazalarını da beraberinde getirdi. Maltepe’de aynı yolda, 300 metre arayla 2 araç takla attı. Fındıklı istikametinden Maltepe’ye doğru ilerleyen otomobil, kayganlaşan yolda virajı alamayınca devrildi. Araçtan kendi imkanlarıyla çıkan yaralı sürücü olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bu kaza nedeniyle yolda ciddi trafik oluşurken, kaza alanını geçer geçmez hızlanan bir kamyonet sadece 300 metre ileride aynı talihsizliği yaşadı. Boş yolda sürat yapmaya başlayan kamyonet sürücüsü aracının kontrolünü kaybedince kaza kaçınılmaz oldu. İkinci kaza yerine de çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Araçtan çıkarılan sürücü tedavi altına alındı.

CİDDİ TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Yağış nedeniyle zaten ciddi biçimde yoğunluk yaşanan İstanbul trafiğinde, aynı yolda meydana gelen iki kaza sebebiyle bölgede çok ciddi bir yoğunluk yaşandı. Polis ekiplerinin çalışmalarının ardından takla atan iki araç da yoldan kaldırılınca trafik normal seyrine döndü. Uzmanlar yağışlı havada yolların kaygan olacağı konusunda sürücüleri uyarıp, sürat yapmamaları konusunda sık sık ikaz ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı