Aynı Köyde Üçüncü Banker Bilo Vakası!

Hayalleri peşinde koşan 13 Afgan'ı İstanbul rotasıyla yola çıkaran otobüs şoförü, kontağı Kırıkkale'de kapatıp kaçtı. Köy muhtarı göçmenlerin "Burası İstanbul" denilerek köylerine bırakıldığını ve bunu 3. kez yaşadıklarını söyledi.

Türkiye’deki düzensiz göçmen dramı bitmek bilmiyor. Son olarak İstanbul rotasıyla yola çıkıp hayallerinin peşinden koşan 13 Afganistanlı, “Burası İstanbul” denilerek Kırıkkale’de bir köye bırakıldı. Kendilerini taşıyan otobüs şoförünün bir anda ortadan kaybolmasıyla ne yapacaklarını şaşıran göçmenlere köylü sahip çıktı ve hemen jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen güvenlik ekipleri şoförü arasa da bulamadı.


Hayal taciri ile bin ila on bin lira arasında değişen paralara anlaşan ve dün sabah saatlerinde yola çıkan göçmenler yaşadıkları büyük hayal kırıklığı ile şoka girdiler. Gözaltına alınan göçmenler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra şehirde bulunan sığınma evine yerleştirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan emniyet güçleri kaçan otobüs şoförünü bulabilmek için yoğun bir çalışma başlattı.

AYNI KÖY’DE ÜÇÜNCÜ OLAY

Olayın yaşandığı Hasandede Köyü’nün muhtarının anlattıkları ise bir hayli ilginçti. Aynı olayın köylerinde üçüncü kez yaşandığını anlatan muhtar, bu olayın neden kendi köylerinde cereyan ettiğini bir türlü anlayamadıklarını dile getirirken akıllara Şener Şen ve İlyas Salman’ın efsane filmi Banker Bilo geldi. O filmde de bir dolandırıcı, paralarını aldığı köylüleri Münih rotasıyla yola çıkarıp İstanbul’a bırakıyordu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı