Aynı Çete Tarafından İşlenen Cinayetler Aydınlatılamıyor

İstanbul Esenyurt’ta 9 Eylül akşamı evden, ”Bakkala gidiyorum.” diyerek çıkan 23 yaşındaki Şevket Yıldız’ın cansız bedeni metruk bir binada bulundu.

10 gün önce evinden, ”Bakkala gidiyorum.” diyerek çıkan ve kendisinden haber alınamayan Şevket Yıldız, metruk bir binada ölü olarak bulundu. Yüzü tanınmayacak hale getirilen Yıldız’ın evli ve 2 tane kız çocuğunun olduğu öğrenildi. Şevket Yıldız’ın öldürülmesi ile alakalı konuşan akrabaları, ailelerinden daha önce birkaç kişinin daha aynı şekilde, aynı çete tarafından öldürüldüğünü ve aynı metruk binada cesetlerin bulunduğunu anlattı.

AYNI CİNAYETLER, AYNI BİNA, AYNI ÇETE

Şevket Yıldız’ın akrabalarının iddialarına göre,  aynı çete daha önce ailelerinden birkaç kişiyi daha yüzleri tanınmayacak kadar çok dövüp metruk binada öldürmek suretiyle aynı suçu işlediğini fakat ellerinde hiçbir delil olmadığını belirtti. Sokaktaki güvenlik kameralarının görüntülerini de alamadıklarını söyleyen aile yakınları, bu çetenin ailelerini sürekli hedef aldıklarını ve artık yakalanmalarını istediklerini kaydetti.

Polis ise ortada bir suç çetesinin olup olmadığını incelemelerin ardından ve otopsiden gelecek rapora göre belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı