adplus-dvertising

Aykutalp Derkan: ‘Onların yerinde olsam toplantıya katılıp, Galatasaray camiasını rahatlatmalarını beklerdim’

Galatasaray Divan Başkanı Aykutalp Derkan, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve yönetim kurulunu, divan kurulu olağantüstü toplantısına katılmamasıyla alakalı olarak, “Ben onların yerinde olsam bu toplantıya katılıp, Galatasaray camiasını rahatlatmalarını beklerdim” şeklinde konuştu.
Takip et
Aykutalp Derkan: ‘Onların yerinde olsam toplantıya katılıp, Galatasaray camiasını rahatlatmalarını beklerdim’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Toplantıda konuşan Galatasaray Divan Başkanı Aykutalp Derkan, “Seçim süremiz mahkeme kararıyla kesintiye uğramasaydı bugün burada Galatasaray şenliği biçiminde olacak seçimi icra edecektik. Kulübümüzün 39. başkanını seçecektik. Başlamış olan seçim sürecimiz iç ve dış baskılarla, açık olarak ifade etmek gerekir kesintiye uğradı. Bugün burada normalde Galatasaray’ımızın önünü açacak, yönetimde tazelenme sağlanacak seçimi icra edecektik. Olmayınca bu olağanüstü divan toplantısını koymak mecburiyetinde kaldık. Süreci değerlendirmek için. Ortak aklı hareke geçirmek için. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu felsefesinde yer almış büyüklerimiz, Cumhuriyet’in kurucu kadrolarının fikri temelini yaratmış, büyük Galatasaray camiası ve onun temsilcilerinin yeni kuşak temsilcileri olarak burada Galatasaray camiasının birlik, beraberlik ve kuvvetini hem içe ve hem dışa göstermek zorundayız. Bu konu çok nettir. Seçimin yapılaması için camiamız gerek kulüp profesyonelleri, gerek camianın tüm hukukçularıyla çok büyük bir hukuki mücadele verdik. Bizzat bu sürece katılanlar var. Çok kıymetli iki başkan adayımız var. Seçim iptal edilmiş olsa da bu insanların ve kulüp çalışanlar hakkını teslim etmek vaziyetteyiz” diyerek konuştu.

Aykutalp Derkan: ‘Onların yerinde olsam toplantıya katılıp, Galatasaray camiasını rahatlatmalarını beklerdim’

Başkan Burak Elmas ve yönetim kurulunun toplantıya katılmamasıyla alakalı olarak da Derkan, “Onların makul gerekçeleri vardır. Onu açıklayacaklardır. Galatasaray’ın en yüksek danışma kurulu olan divan kurulu bağımsız seçilen, otonom, özerk, kendi kararlarını kendi veren ve Galatasaray’ın senatosu niteliğinde bir kuruldur. Yönetimimizin de katılmama konusunda belli gerekçeleri vardır. Ben onların yerinde olsam bu toplantıya katılıp, Galatasaray camiasını rahatlatmalarını beklerdim” dedi.

Oğuzhan Ort – Ozan Buğra Koşar – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.