Ayılar Şehir Merkezine İndi, Polisler Ayıları Kovaladı

Rusya’nın Yelizovo kentinde şehre inen anne ayı ve yavrusu büyük panik yarattı. Polis ekiplerinin ayıları kovaladı görüntüler kameralara yansıdı.

Rusya’nın Yelizovo kentinde oldukça ilginç bir olay yaşandı. Şehir merkezine inen anne ayı ve 3 yavrusunu polis kovaladı.

VAHŞİ HAYVANLAR 3 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Bu ilginç olay, Rusya’nın Kamçatka Yarımadası’ndaki Yelizovo kentinde yaşandı. Anne ayı ve 3 yavrusu, şehrin sokaklarına indi. Olayı fark eden polis ekipleri, araçla anne ve 3 yavru ayıyı kovaladı. O anlar ise kameralarca saniye saniye kaydedildi. İçişleri Bakanlığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Ayılar, şehir merkezine girdi. Polis ekipleri, özel sinyaller kullanarak ayıları Avacha Nehri’ne doğru yönlendirdi” ifadelerini kullandı. Ayrıca, avcıların ayıları aradığı belirtilirken; Kamçatka’da 2019 yılı içerisinde, insanlara tehlike oluşturabilecek 60 ayının öldürüldüğü; 3 kişinin ise vahşi hayvan saldırılarında yaşamını yitirdiği belirtildi.

YAŞAM ALANLARINDA YİYECEK BULAMIYORLAR

Doğal yaşam alanlarında yiyecek sıkıntısı yaşayan ayıların bu nedenle yerleşim alanlarına geldiği belirtilirken sivil toplum kuruluşları, hayvanların doğal yaşam alanlarına yiyecek bırakmak için çalışmalarda başladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı