adplus-dvertising

Ayhancan Güven: ‘Türkiye’de motor sporlarına ilgi artıyor’

Milli yarış pilotu Ayhancan Güven; kariyeri ve hedefleriyle alakalı açıklamalarda bulundu. Sarı Bayrak’a konuşan Güven, Türkiye’de motor sporlarına ilginin arttığını ifade etti.
Takip et
Ayhancan Güven: ‘Türkiye’de motor sporlarına ilgi artıyor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin yetiştirdiği en mühim yarış pilotlarından olan Ayhancan Güven, Sarı Bayrak’ın sorularını cevapladı. Birçok farklı serilerde yarışlara girdiğini ifade eden başarılı pilot, şu ana kadar en keyif aldığı serinin ise Supercup olduğunu belirtti. Supercup serisinin Formula 1 hafta sonu destek serisi olmasının önemine de değinen Güven, “Hem göz önünde oluyor hem de heyecan dolu bir baskı oluyor. Açıkçası daha eğlenceli, tribünlerin daha dolu olduğu sene 2019’du. Son iki sezon talihsiz bir döneme denk geldi ama gene de her zaman o profesyonelliği, Formula 1 hafta sonunda yer almanın farkını hissediyordunuz” şeklinde konuştu. Türkiye’de her geçen gün motor sporlarına ilginin arttığını da belirten Güven, “Türkiye’de ve aynı zamanda dünyada da artık motor sporlarına alaka artışa geçti.

Bu yolda ilerlemek isteyen kişiler, bu işe başlayamıyorlarsa artık ‘sim’ tarafından başlayıp, bu işin bir yerinden tutabilirler. Eskiden beri hep söylerim; pilotluk olmasa bile bu işin içinde bir biçimde bulunmak çok kıymetli. Pilot olarak bulunamasanız bile mühendis olarak bulunmak, mühendis olarak bulunamazsanız mekaniker olarak bulunmak, mekaniker olarak bulunamazsanız hakem olarak, takımda yönetici olarak bulunabilirsiniz. Bunların hiçbiri olmazsa, izleyici olarak yarışları izlemeye gidersiniz, basın tarafında olabilirsiniz. 5 yaşımdan beri karting yaptığımı varsayarsınız ben 20 senedir bu işi yapıyorum. Son birkaç yıldır biraz daha alaka görüyor. Bence gelecek nesiller için bu sporun bu kadar popülerleşmesi, tabana yayılması yararlı ve mühim. Umarım böyle de devam eder” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.