adplus-dvertising

Aydos Ormanı’nda yangınlara karşı helikopter destekli denetim yapıldı

Aydos Ormanı’nda, orman yangınlarına karşı tedbir maksadıyla helikopter destekli denetim gerçekleştirdi. Denetimler dron ile havadan görüntülendi.
Takip et
Aydos Ormanı’nda yangınlara karşı helikopter destekli denetim yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü, orman yangınlarına karşı Aydos Ormanı’nda geniş çaplı denetim gerçekleştirdi. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Özel Hareket Şube Müdürlüğü ve Yunus Timlerinin katıldığı denetim esnasında ormanlık alanda kaçak giriş yapılıp yapılmadığı ve izinsiz ateş yakılıp yakılmadığı kontrol edildi. Dron ve helikopter destekli yapılan denetimler, 1 Mayıs itibariyle her gün gerçekleştirilecek.

Ormanda piknik yapan Mustafa Yılmazer, ”Dikkat etmemiz gereken en mühim husus, ormana giren kişilerin hakikaten kontrollü olması gerekir. Özellikle çocukların ve gençlerin biraz daha dikkatli olması için devletimizin bu konuda üstüne düşen her türlü görevi yaptığını gözlemliyoruz. Helikopter ile havadan, polisler ile karadan her taraf denetleniyor. Biz de vatandaş olarak çok memnunuz. Ormanlık alanlarda ateş yakmıyoruz. Termosta çayımızı getiriyoruz. İnşallah bir sıkıntı olmaz, ormanlarımız güvenli bir biçimde gelecek nesillere aktarılır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.