Aydın’da Zeytin Ağaçları Kesildi

Birgün'den Berkay Sağol'un haberine göre, Aydın'ın Kuyucak ilçesi Pamukören-Değirmendere köyünde JES şirketinin, zeytin bahçesi içine jeotermal enerji santrali yapmak için zeytin ağaçlarını kestiği belirtildi.

Habere göre, TURCAS isimli JES şirketinin, köyden 50 metre uzaklıkta bulunan zeytin bahçesine jeotermal enerji santrali yapmak için işlemlere başladığını ve zeytin ağaçlarını kestiği belirtildi. Ağaçların kesileceği bahçeye Jandarma ekipleri ile birlikte giden şirket yetkilileri, köylülerin direnişi ile karşılaştı. Köylüler şirketin bahçeye girememesi için yolu kapattığı belirtildi ve direnişin bu gün de devam ettiği ifade edildi.

“SÜLEYMAN BÜLBÜL’DEN KÖYLÜLERE DESTEK”

CHP Aydın Milletvekili olan Süleyman Bülbül, zeytinlik alana giderek köylülerin yanında yer aldı. Bu çalışmanın yargı yolu ile engellenebileceğini söyleyen Bülbül köylülerin açacağı davaya destek olacağını ifade etti.

“DAVA AÇACAĞIZ”

Şirkete karşı tepki gösteren köylülerden biri olan  Ziya Efe açıklamalarında, çalışmaların tamamen durdurulduğunu düşündüklerini belirterek, “Şimdiye kadar dava açmamıştık fakat hata yaptık. Köy halkı olarak hep beraber yürütmeyi durdurma için dava açacağız. Ayrıca çalışmalar tamamen bitene kadar burada nöbet tutacağız” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı