adplus-dvertising

Aydın’da zehirlenen yavru köpek derisi yüzülmüş şekilde bulundu!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde çoban melezi cinsi 3 aylık 4 yavru sokak köpeği ölü bulundu. Köpeklerden 4’ünün kimliği belirsiz kişi yahut kişilerce önce zehirlendiği, sonrasında 1 tanesinin ise derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğü tespit edildi. Polis olayla alakalı soruşturma başlatırken, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Canilerin yakalanması için bizzat şikayetçi olacağım” şeklinde konuştu.
Takip et
Aydın’da zehirlenen yavru köpek derisi yüzülmüş şekilde bulundu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlçeye bağlı Kadınlar Denizi Mahallesi, Kemer Caddesi üstündeki Nuri Küçükbayram Parkı çevresinde düzenli olarak besledikleri 4 yavru sokak köpeğinin dün yerde hareketsiz yattığını gören hayvanseverler, vaziyeti Kuşadası Belediyesi‘ne bildirdi.

BİRİNİN DERİSİNİ YÜZMÜŞLER

İhbar üstüne bölgeye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hayvan ambulansı olan ‘Haybulans’ ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekipler, yaptıkları ilk araştırmada yavru köpeklerden 4’ünün önce zehirlendiğini, sonrasında 1’inin derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğünü belirledi. Yavru köpeklerin cansız bedenleri veteriner hekim kontrolünde Kuşadası Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülürken, polis de olayla alakalı soruşturma başlattı.

“ADALET ÖNÜNDE HESAP VERMESİ İÇİN BİZZAT ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yaptığı açıklamada meydana gelen vahşeti kınadı. Başkan Günel açıklamasında, “Bugün sabah saatlerinde üzücü bir haber ile sarsıldık. 4 adet, henüz 3 aylık yavru sokak köpeği ne yazık ki zehirlenerek öldürülmüş. Bunu yapan ya da yapanların insanlıktan nasibini almamış cani ruha sahip olduğuna şüphe yok. Kentimizde bütün canlılar hayat hakkına sahiptir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Kuşadası Belediye Başkanı ve bu şehrin bir ferdi olarak sokak hayvanlarımızın hayat hakkının savunucusu ve koruyucusu olacağım. 4 yavru köpeği öldürenlerin yakalanarak adalet önünde hesap vermesi için bizzat şikayetçi olacağım” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.