Aydın Aydın kimdir, nereli? Aydın Aydın şarkıları!

Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk olan Aydın Aydın seslendirdiği parçalarla izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. Şarkıcının en son çıkardığı "Aydın Aydın Korona" şarkısı ise büyük ilgi görüyor.
Takip et
Aydın Aydın kimdir, nereli? Aydın Aydın şarkıları!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Söylediği şarkılarla yüzlerde tebessüm bırakan Aydın Aydın, bugün Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah programı konuğu. Programın sıkı takipçileri, son olarak çıkardığı ”Korona Var Öpme” şarkısı ile konuşulan Aydın Aydın’ın yaşamını merak ediyor. İşte Aydın Aydın’ın biyografisi hakkında merak edilenler..

AYDIN AYDIN KİMDİR?

Aydın Aydın, 04 Şubat 1969’da Hakkari’nin Bağışlı köyünde dünyaya geldi. Sosyal sorumluluk projelerine türkülerle destek veren Aydın Aydın, sanat hayatına 1994 senesinde adım attı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Oyunları mezun oldu. Senelerce İstanbul’da Halk Eğitim Merkezlerinde, okullarda profesyonelce halk oyunları eğitmenliği yaptı. Çalıştırdığı ekiplerine birçok Türkiye birinciliği kazandırdı.

Halk oyunlarında Türkiye’deki tüm yöreleri profesyonelce oynayan Aydın Aydın, 1987 senesinde Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu Halk müziği ve Halk oyunları yarışmasında Hakkari’ye tarihinde ilk kez Türkiye birinciliğini kazandıran sanatçıdır.

Sanatçı, halk oyunları dışında da bir çok enstrüman çalmaktadır. Bağlama, dilsiz kaval, ritim gruplarını da çalmaktadır. Sinema alanında Vizontele filminde de rol alan Aydın Aydın, Zap Suyu uzun havasını seslendirmiştir. Öte Yandan birçok dizide türküler seslendirmiştir.

17 senede 8 albüm çıkartan Aydın Aydın türküleri ile fark oluşturan enteresan klipleriyle tanınmaktadır. Farklı ve dikkat çekici bir sanatı olan Aydın Aydın, Su Sesi, Pıt Pet türküleri gibi çalışmalarla çevre duyarlılığı konusunda gönüllü olarak sosyal sorumluluk projeleri de üretmiştir. Türkücü olmadan önce çobanlık yapan Aydın Aydın Deniz ve Arda isminde 2 erkek çocuk babasıdır.

AYDIN AYDIN ŞARKILARI!

Şarkıcının seslendirdiği birçok şarkı YouTube kanalı üzerinde yer almaktadır.

https://www.youtube.com/channel/UCzcYDjDI0bFjQKx6RXC2x4g

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.