Ayder Yaylası’ndaki Salıncaklar İçin Valilik Harekete Geçti

Geçtiğimiz aylarda Rize’yi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ayder Yaylası’nda bulunan salıncakların görüntü kirliliği yarattığının altını çizmişti. Bakan Kurum’un açıklamalarının ardından harekete geçen yetkililer Ayder Yaylası’nda bulunan salıncakların kaldırılması için 1 Eylül’e kadar zaman verildiğini açıkladı.

Rize’nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda bulunan salıncaklar görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesi ile kaldırılıyor. Kentsel dönüşümün uygulanacağı yaylada salıncakların da 1 Eylül’e kadar kaldırılmasına karar verildi.

Geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Rize ziyareti sırasında Ayder Yaylası’nda bulunan salıncakların görüntü kirliliği oluşturduğunu söylemişti. Bu açıklamanın ardından Rize Valiliği’ne talimat veren Kurum, salıncakların kaldırılması için talimat vermişti. Bakan Kurum’un talimatı ile harekete geçen Rize Valiliği salıncakların kaldırılması için salıncak sahiplerine uyarıda bulundu.

Ayder Yaylası’ndaki Salıncaklar İçin Valilik Harekete Geçti

ALANDA YAPILACAK MACERA PARKINA TAŞINACAK

Valilikten yapılan açıklama doğrultusunda alanda bulunan salıncakların kaldırılması için salıncak sahiplerine 1 Eylül’e kadar zaman verildiği belirtilirken salıncakların bulunduğu alanın kamulaştırılarak her hangi bir yapının yapılmasına izin verilmeyeceği aktarıldı.

Turistlerin ilgi odağı olan salıncakların alana kurulacak olan macera parkı içerisine kaldırılacağını öğrenilirken ilerleyen zamanlarda daha iyi projelerle turistlerin en iyi şekilde ağırlanacağı bildirildi.

Ayder Yaylası’ndaki Salıncaklar İçin Valilik Harekete Geçti

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı