Ayder Yaylası’ndaki O Salıncaklar Kaldırıldı

Rize’nin uzun yıllardır bir çok turiste ev sahipliği yapan Ayder Yaylası’nda, eğlence-turizm sektöründe kullanılan salıncaklar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Görüntü kirliliği” olarak adlandırılmış ve Çevre, Şehircilik Bakanlığı’nca kaldırılması emredilmişti. Salıncağın sahipleri son günü beklemeden salıncakları bölgeden kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize’de ki gezisi esnasında bölgenin turistik yapısını, oluşturduğu görüntü kirliliğiyle bozduğunu belirttiği salıncakların, bu bölgeden kaldırılacağını ifade etmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da bölgeden salıncakların kaldırılması için talimat vermişti.

KAMUNUN ORTAK KULLANIM ALANINDA TURİZM OLMAZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu bölgenin halkın ortak alanı olduğu ve ticaret yapılmaya uygun olmadığını ifade etti. Salıncak sahiplerinden İsmail Sarı, kendilerine verilen süreyi beklemeden salıncakları söktürdü. Sarı, devletin kendilerine gösterecekleri uygun alanlarda ruhsatlı bir şekilde bu işi yapmak istediklerini dile getirdi.

DİĞER ARKADAŞLARA ÖRNEK OLMAK İSTEDİK

Salıncak sahibi İsmail Sarı, son günü beklemeden salıncakları söktüklerini ve bunun da diğer salıncak sahiplerine örnek olması gerektiğini ifade etti. Bu bölgenin görüntüsünü bozmak istemediklerini söyleyen İsmail Sari kendilerinin de uzun zamandır bir yer arayışı içinde olduklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı