Ayasofya’nın Ankara kedisi Kılıç, kayboldu

16 aydan uzun süredir Ayasofya'da yaşayan ve Kılıç adı verilen kedi uzun süredir ortada yok. Ankara cinsi olan Kılıç'ın kaybolma haberini Ankara Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin verdi.
Takip et
Ayasofya’nın Ankara kedisi Kılıç, kayboldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hürriyet’ten Aydemir Kadıoğlu’nun haberine göre, Ankara kedisi ‘Kılıç’, Ayasofya’nın ibadete açılmasının sonrasında Ankara’nın Pursaklar Belediyesi tarafından İstanbul’a getirilmişti. 1994 senesinde Ayasofya’da doğan ve bütün yaşamını burada geçiren dünyaca meşhur Kedi Gli, Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesinden birkaç ay sonra ölmüştü. Ayasofya’nın yeni fenomeni Kılıç olmuştu.

16 aydır Ayasofya’da yaşayan Kılıç’tan önceki gün üzücü Haber geldi. Ankara Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, sosyal medya hesabından Kılıç’ın kaybolduğunu duyurdu. Endişeli ve üzüntülü olduğunu dile getiren Çetin, “18 Ağustos 2020 tarihinde Ankara Pursaklar’dan Ayasofya Camisi’ne götürdüğümüz ve kısa zamanda ziyaretçilerin sevgisini kazanarak alaka odağı haline gelen sevimli Ankara kedimiz Kılıç kaybolmuştur. Görenlerin, bilgisi olanların lütfen ama lütfen bizimle irtibata geçmesini önemle rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.