adplus-dvertising

Ayasofya’da 88 yıl aradan sonra ilk teravih namazı kılınacak

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 88 sene aradan sonra ilk teravih namazı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imametinde kılınacak.
Takip et
Ayasofya’da 88 yıl aradan sonra ilk teravih namazı kılınacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 88 sene aradan sonra ilk teravih namazı kılınacak. 86 senenin sonrasında tekrardan ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde salgın sebebiyle iki yıl sonra ilk teravih namazı kılınacak. Cuma günü kılınacak teravih namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldıracak.

88 sene sonra kılınacak olan ilk teravih namazında Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde olacağını sosyal medya hesaplarından duyuran Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Elhamdülillah. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi 88 sene aradan sonra ilk kez bu Ramazan teravih namazlarında müminleri ağırlayacak. İlk teravih namazını kıldırarak bu güzel ana şahitlik etmiş olacağım inşallah.”

Teravih namazları camilerde cemaatle kılınacak

Türkiye’de Covid-19 önlemleri kapsamında teravihler son iki yıl cami ve mescitlerde kılınamadı. Ramazan aylarındaki bu mahzunluk, bu Ramazan ayında yerini sevince bırakacak. Beş vakit namazda olduğu gibi teravih namazı da camilerde cemaatle kılınacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.