adplus-dvertising

Ayancık’ta sel teyakkuzu: 3 köy boşaltıldı , 25 kişi yurda yerleştirildi

Geçen sene sel felaketinin meydana geldiği Sinop’ta meteorolojinin verdiği uyarının sonrasında Ayancık ilçesinde 3 köy önlem maksatlı boşaltıldı.
Takip et
Ayancık’ta sel teyakkuzu: 3 köy boşaltıldı , 25 kişi yurda yerleştirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yayınlanan uyarıya göre metrekareye 100 kilogram üstü yağış düşmesi beklenen Sinop’ta kırmız alarm verildi. Meteorolojik uyarının sonrasında geçen sene sel felaketinin meydana geldiği Ayancık ilçesinde ve Sinop genelinde ekipler teyakkuza geçti.

Edinilen bilgiye göre, geçen sene meydana gelen selde 40 evin yıkıldığı Babaçay Köyü ile Söküçayırı Köyü Kazköy Mahallesi ve Zaviye Köyü Çay Mahallesi önlem maksatlı boşaltıldı. Bu köylerde kalacak yer talebinde bulunan 3 vatandaş ile DSİ, AFAD ve köy yolları inşaatında çalışan şirketlerden 22 kişi olmak üzere toplam 25 kişi lüzumlu ihtiyaçları da karşılanarak Ayancık MTAL Yurdu’na yerleştirildi.

İlçede güvenli olarak değerlendirilen Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile İnönü İlkokulu bahçeleri kamu araçları için tahsis edildi. Olası vaziyetlere hazırlık olarak Ayancık Stadı da helikopterler için hazır hale getirildi.
Sinop Valiliği koordinasyonunda Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve bütün kamu kurumlarının teyakkuz halinde beklediği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.