adplus-dvertising

Ayağına Batan Çivi Yüzünden Canından Oldu

Zonguldak'da ayağına çivi batan 18 yaşındaki 2 aylık hamile Aycan Kara, 10 gün sonra gittiği hastanede, 11 gün boyunca yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirdi.
Takip et
Ayağına Batan Çivi Yüzünden Canından Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde fındık işçiliği için bulunan ve burada çalışırken ayağına çivi batan Aycan Kara, durumu önemsemeyerek hastaneye gitmedi. Gün geçtikçe çenesinde ve ağzının içinde kasılmalar yaşamaya başlayan Kara, hastaneye gitmek zorunda kaldı.

Hastaneye gittiğinde durumunun tetanoz olduğu anlaşılan 18 yaşındaki genç kadın gözetim altına alındı. Hastalığın etkilerinin artmasının ardından yoğun bakıma alınan genç kadın bütün çabalara rağmen 11 gün yattığı yoğun bakımdan sağ çıkamadı.

Genç kadının cenazesi, İstanbul’daki ailesine teslim edildi.

2 AYLIK HAMİLEYDİ

Ayağına batan çiviyi küçümsediği ve yaranın iyileşeceğini düşündüğü için hastaneye gitmeyen ve vefat eden Aycan Kara, 2 aylık hamileydi. Genç kadının vefatı ile birlikte bebek de vefat etti.

Tedavi gördüğü hastaneden alınan bilgilere göre, Aycan Kara hastaneye geldiğinde çok geç kalınmıştı. Tüm müdahalelere rağmen 10 gün sonra hastaneye gelen Kara kurtarılamadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.