Avusturya şirketi Aras Kargo’nun hisselerini satın alıyor!

Aras Kargo`nun yüzde 80 hissesi Avusturyalı Österreichische Post`a geçiyor. 14 bine yakın çalışanı bulunan Aras Kargo`nun 900`e yakın da şubesi var. Gerekli kurumların izninin alınmasının ardından hisse devrinin gerçekleşmesi bekleniyor.

Avusturyalı lojistik şirketi Österreichische Post (Austrian Post) yüzde 25 hisse sahibi olduğu Aras Kargo’daki payını yüzde 80’e yükselteceğini açıkladı.

Österreichische Post’dan yapılan açıklamaya göre, firmada Baran Aras %20 hisse ile müşterek malik olmaya devam edecek ve aynı zamanda Aras Kargo Yönetim Kurulu’nda görev alacak.

Önümüzdeki haftalarda tamamlanması beklenen anlaşma düzenleyici kurumların onayına tabi olacak.

2013 SENESINDE ORTAK OLDULAR

Aras Kargo’ya 2013 senesinde yüzde 25 hisseyle ortak olan Österreichische Post, firmadaki payını yüzde 75’e yükseltmek için 2016 senesinde süreç başlatmıştı.

Ancak Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras, 2017 senesinde sürece karşı çıkmış, Avusturyalı ortaklarının firmadaki payını yüzde 25’ten yüzde 75’e çıkarmak için sundukları satın alma opsiyonunu reddettiklerini söyleyerek, mevcut yüzde 25 hisselerini geri almaya da hazır olduklarını açıklamıştı.

Şubat 2017 tarihinde şirket içindeki anlaşmazlıklar nedeniyle firmaya kayyum atanmıştı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı