Avusturya Başbakanı PKK için açtı ağzını yumdu gözünü!

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında muhalefet partisinin açtığı PKK pankartları ile ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu. Sembol Yasasına göre ilgililerin ceza alacağını dile getiren Başbakan, PKK’nın Avusturya’da yeri olmadığını söyledi.


Avusturya Başbakanı PKK için açtı ağzını yumdu gözünü!

PKK terör örgütü için sonun yaklaştığı bugünlerde Türkiye’yi sevindiren haber Avusturya’dan geldi. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, PKK ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tam anlamıyla açtı ağzını yumdu gözünü! Başbakan yaptığı açıklamada Avusturya’da terör örgütü PKK’ya yer olmadığını dile getirdi. Bütün dünyada çoşku ile kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı etkinliklerinde Türkiye’yi kızdıran bir haber Avusturya’da meydana geldi. Kutlama yapan PKK yandaşının açtığı pankartta yasak sembollerin olması Avusturya Başbakanını çileden çıkardı.

PKK AVRUPA TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNDEDİR

Bazı ülkeler tarafından hem PKK hem de uzantıları halen terör örgütü kabul edilmiyorken, PKK uzun bir süredir AB terör örgütleri listesinde bulunuyor. Birçok Avrupa ülkesi buna rağmen PKK yandaşlarına ev sahipliği yapıyor ve çeşitli eylemlerin yapılmasına izin veriyor. Bütün bunlara rağmen Avusturya tepkisini çok sert bir şekilde ortaya koyarak terör örgütü PKK’nın ve destekçilerine Avusturya’da yer olmadığını söylemesi Türkiye tarafından da olumlu tepkiler aldı.

PKK SEMBOLÜ YASAKLANMIŞTI

Avusturya’da ana muhalefet partisi olan Sosyal Demokrat Partisi’nin PKK ile işbirliği yaptığını söyleyen Başbakan, ana muhalefet partisinin bir an önce PKK ile olan işbirliğini kesmesi uyarısını yaptı. PKK ve diğer terör örgütlerine ait pankart yada görsellerin kamuoyu ile paylaşılmaması için sadece 1 ay önce yürürlüğü giren kanun yeni hükumetin attığı ilk adımlar arasında olmuştu. Avusturya’da 1 Mart 2019 tarihinde yürürlüğe giren  “Sembol Yasası” ile terör örgütü PKK’nın sembolünün her türlü alanda kullanılması yasaklanmıştı.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Avusturya’da deprem! Erken seçim açıklaması yapıldı

Avusturya’da deprem! Erken seçim açıklaması yapıldı

Avusturya'da ortaya çıkan yolsuzluk video kaydı sonrasında, Başbakan ülkenin erken seçime gideceğini açıkladı. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Rus iş adamıyla seçim yolsuzluğu yapıldığı, Heinz Christian Strache’nin bütün görevlerinden istifa ettiğini ve Avusturya'nın isminin lekelendiğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.