Avustralya’da şiddetli deprem! Binalar hasar gördü…

Avustralya’nın Victoria eyaletinde yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin, eyaletin başkenti Melbourne’deki 46 binada hasara yol açtığı açıklandı.
Takip et
Avustralya’da şiddetli deprem! Binalar hasar gördü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Victoria Eyaleti Başbakan Yardımcısı James Merlino, merkez üssü Victoria eyaletinin başkenti Melbourne’ün ortalama 180 kilometre kuzeydoğusundaki Mansfield bölgesi olan ve yerin 10 kilometre derinliğinde yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremle alakalı açıklamada bulundu.

Büyüklüğü önce 6,0 olarak açıklanan daha sonra da 5,8’e düşürülen depremin Melbourne’ün Kensington, Ascot Vale, Prahran, Balwyn, Elsternwick, Northcote ve West Melbourne semtlerinde 46 binanda hasara neden olduğunu açıklayan Merlino, söz konusu binalardaki hasarlardan çoğunun küçük çapta olduğunu belirtti.

YARALI YOK

Eyalette başka bir hasar olup olmadığının tespiti için helikopter görevlendirdiklerini söyleyen ve artçı sarsıntılara karşı vatandaşlardan dikkatli olmalarını isteyen Merlino, “Elimizde şu aşamada herhangi bir yaralanma raporu yok.” ifadelerini kullandı.

Sabah saatlerinde yaşanan ve Victoria eyaletindeki birçok şehirde korkuya neden olan depremde, bazı ofislerde çalışanlar geçici olarak dışarı çıkartılırken, depremin şiddetinden marketlerdeki ürünlerin raflardan yerlere düştüğü görüldü.

DİĞER BÖLGELERDE DE HİSSEDİLDİ

Şiddetli depremin Victoria eyaletinin yanı sıra Yeni Güney Galler (NSW), Güney Avustralya ve Avustralya Başkent Bölgesi’nde de hissedildiği açıklandı.

Avustralya’nın NSW eyaletinin Newcastle şehrinde 28 Aralık1989 senesinde yaşanan 5,6 büyüklüğündeki depremde 13 kişi yaşamını yitirmiş, 160 kişi de yaralanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.