Avukat, Karar Sonrası Gözyaşlarını Tutamadı

Antalya’da yaşanan intihar olayının arkasında, intihar eden 19 yaşındaki Zehra Demir’in, peşini bırakmayan eski sevgilisi olduğu iddia edildi. Süleyman Taruk isimli gencin ayrıldıktan sonra defalarca Demir’i tehdit ettiği ve intihar ettiği ortaya çıktı. İntihar etmeye mecbur bırakma suçlarından yargılanan Süleyman Taruk’un davasından karar açıklandı. Dava sonucunda Taruk’un tutuklanmaması, Zehra Demir’in avukatının karara isyan edip gözyaşlarını tutamamasına sebep oldu.

Habertürk’ün haberine göre, Antalya’nın Kepez İlçesi Ahatlı Mahallesi’nde yaşanan intihar olayının ardında, intihara mecbur bırakma suçunu işlediği iddia edilen Süleyman Taruk isimli gencin olduğu iddia edildi. 19 yaşındaki Zeynep Demir’le bir dönem sevgili olduğu ve ayrıldıktan sonra Zehra Demir’in peşini bırakmadığı öğrenilen Taruk’un, intihar anında evin kapısına gelip Zehra’yı görmek istediği ortaya çıktı.

”BENİMLE GÖRÜŞMEZSEN ARAMIZDA YAŞANANLARI AİLENE ANLATIRIM”

Süleyman Taruk isimli genç, Zehra Demir ile ayrıldıktan sonra genç kızın peşini bırakmadı. Genç kız 10 kez numarasını değiştirmesine rağmen yine telefon numarasını bulan Taruk’un genç kızı tehdit ettiği öğrenildi. Kendisiyle görüşmezse aralarında yaşanan her şeyi ailesine anlatacağı tehditinde bulunacağını söyleyen Taruk, evin önüne gelerek Zehra Demir’i görmek istediğini söyledi.

Genç kıza, ”Telefonu aç, yoksa sizin orada kıyamet kopacak.” tehditinde bulunan Taruk eve geldiğinde Zehra’nın abileri Taruk’un üstüne yürüdü. O an korkuya kapılan genç kız, olacaklardan kaçmak için evin 4. katından kendisini aşağı atarak yaşamını yitirdi. İntihara mecbur bırakma ve dolayısıyla kasten öldürme suçundan dava açıldı.

Davanın görüldüğü mahkemede, ”Suçun mahiyetinin değişme ihtimali, tutuklamanın tedbir oluşu ve delil durumu” gerekçeleriyle çıkan karar Zehra Demir’in avukatı Hadi Cin’i isyan ettirdi. Göz yaşlarını tutamayan Cin, bunca kadın ölümü varken nasıl böyle bir karar verilir diyerek isyan etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı