Avrupa’nın En İyi Uzunu Telekom’a Geldi!

Kuban'dan ayrılan 2,19'luk Fall, Ankara temsilcisine transfer oldu. Yıldız oyuncusu Avrupa'nın en iyi uzun savunmacısı olarak gösteriliyor.

Geçen sezon kıran kıran bir mücadeleye sahne olan Türkiye Basketbol Ligi bu sene de çekişmeli geçecek gibi. Fenerbahçe, Efes ve Daçka’nın sürklase ettiği ligde yeni sezonda Türk Telekom da iddialı olacak gibi. Kadrosunu güçlendirmeye devam eden Ankara temsilcisi Mustafa Fall’ı kadrosuna kattı. Rus takımı Lokomotiv Kuban’dan ayrılan Fransız oyuncu Telekom ile resmi sözleşmeyi imzaladı.


Geçen sezon takımıyla FIBA Avrupa Kupası’nda final oynamayı başaran 2,19 boyundaki oyuncu turnuvanın en iyi savunma oyuncusu seçilmişti. Avrupa’da en iyi savunmacı uzun olarak gösterilen basketbolcunun takımından alacağı ücret ise açıklanmadı. Pota altını rakiplerine dar eden başarılı oyuncunun maç başına 9 ribaund ve 2 blok ortalaması bulunuyor. Zaman zaman hücumda da etkili olan Fall geçen sezonu 8 sayı ortalama ile tamamladı.

İÇ TRANSFERDE DE GAZA BASILDI

Telekom iç transferde de boş durmuyor. Takımın alt ligden birinci lige çaktığı sezon yıldızı parlayan ve geçen sezon da takımın en önemli kozlarından biri olan TJ Campbell sözleş uzattı. Yapılan açıklamaya göre ABD’li oyuncu 1 sezon daha Başkent ekibi için ter dökecek. Basketbol otoritelerine göre kadrosunu her geçen gün güçlendiren Telekom ligdeki en etkili takımlardan biri olacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı