Avrupa’da koronavirüsten en çok etkilenen ülke Almanya

Almanya'dan gelen açıklamalar ülkedeki koronavirüs tehlikesini bir kez daha gözler önüne serdi. Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada Almanya'nın Avrupa'da virüsten en çok etkilenen ülke olduğu bildirildi.
Takip et
Avrupa’da koronavirüsten en çok etkilenen ülke Almanya
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üçüncü dalganın meydana geldiği Avrupa’da pek çok ülke tedbirleri artırdı.

Aşılama çalışmalarına başlanmasına karşın vaka sayısında istenilen seviyelere gelinemeyen Avrupa’da pandemiden en çok etkilenen ülkelerden birisi de Almanya.

Almanya’dan itiraf gibi bir koronavirüs açıklaması geldi. Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun “Pandeminin en tehlikeli aşamasındayız” şeklinde konuştu.

Prof.Dr.Helge Braun, aşılamaya paralel olarak son günlerde artan yeni vaka sayılarına işaret ederek son derece ürkütücü bir uyarıda daha bulundu.

Braun, vaka sayısındaki artışın aynı ivme ile devam etmesi halinde aşıya dayanıklı yeni koronavirüs varyantlarının ortaya çıkabileceğinin altını çizdi.

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, geçtiğimiz günlerde “Almanya’da Kovid-19 salgınının üçüncü dalgası çoktan başladı” sözleri ile vaziyetin vahametini gözler önüne sermişti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile eyalet başbakanlarının 22 Mart’ta gerçekleştirdikleri toplantıda, 28 Mart’ta kadar geçerli olan önlemlerin süresi 18 Nisan’a kadar uzatılmıştı.

Pandeminin balangıcından beri 2.75 milyonun üstünde kişiye virüsün bulaştığı Almanya’da can kaybı ise 75 binin üstüne çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.