Avrupa Yanıyor, Rusya Yağmura Teslim!

Avrupa sıcaklarla boğuşurken Rusya'da etkili olan yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Ülkede etkili olan yağış sele neden oldu.

Avrupa Yanıyor, Rusya Yağmura Teslim!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avrupa’de etkili olan sıcak havalar can alırken Rusya’da etkili olan yağmur sel felaketine neden oldu. Bölgede günlerdir devam eden etkili sağanak yağmur can aldı. Sel yüzünden 13 kişi yaşamını yitirdi 20 kişi de kayboldu. Kırmızı alarm verilen ülkede vatandaşlar sel baskınlarına karşı dikkatli olmaları ve acil yardım çalışanlarından yardım istemeleri konusunda uyarıldı. İrina bölgesinde yaşanan sel felaketi bölgedeki çok sayıdaki eve iş yerine zarar verdi. Konu ile ilgili Başbakan Yardımcısı Mutko  basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mutko, yaşanan felaketin bilançosunun ağır olduğunu daha kötüye gitmemesi için tüm ekiplerin çalıştığını ifade etti. Mutko, sel felaketinden yara alan vatandaşların yaralarının da en kısa sürede sarılacağını sözlerine ekledi.

PUTİN’DEN YARDIM ÇAĞRISI

Ülkenin Devlet Başkanı Putin felaketin yaşandığı İrina bölgesine giderek ekibi ile incelemelerde bulundu. Putin incelemenin ardından bölgeye gerekli durumlarda diğer eyaletlerden  yardım takviyesi yapılması talimatını verdi. Putin’in incelemelerinin ardından İrina halkının yaşadıkları selden daha fazla  zarar görmemesi için güvenli bölgelere tahliyeleri daha da hızlandırıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.